Reprezentacja w AMP futbolu zagra w Krakowie dwa mecze z Iralndią

Piłka nożna
Reprezentacja w AMP futbolu zagra w Krakowie dwa mecze z Iralndią
fot. PAP

W sobotę i niedzielę na stadionie Prądniczanki Kraków reprezentacja Polski w AMP futbolu rozegra dwa mecze z Irlandią. Będą one ważnym etapem w przygotowaniach do mistrzostw Europy, które we wrześniu przyszłego roku odbędą się w stolicy Małopolski.

AMP futbol to odmiana piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej - w przypadku graczy z pola, lub kończyny górnej u bramkarzy. Jest uprawiany w ponad 40 krajach, a w Polsce zdobywa sobie coraz większą popularność. Mecze biało-czerwonych podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Meksyku oglądało mnóstwo kibiców. To było m.in. impulsem do podjęcia skutecznych starań, aby Kraków został gospodarzem mistrzostw Europy w 2020 roku.

 

Mateusz Widłak, prezes stowarzyszenia AMP Futbol Polska zwrócił uwagę, że zainteresowanie występami tej drużyny jest większe niż wielu innych dyscyplin, które uprawiają pełnoprawni sportowcy.

 

 - Podczas mistrzostw świata w Meksyku nastąpił prawdziwy boom. Idziemy mocno do przodu. Mamy nadzieję, że podczas mistrzostw w Krakowie na naszych meczach trybuny stadionu Cracovii będą wypełnione – powiedział.

 

Reprezentację AMP futbolu wspierają największe gwiazdy piłki nożnej w Polsce – Robert Lewandowski i Kamil Grosicki. W sobotę kibice, którzy pojawią się na stadionie Prądniczanki będą mogli wygrać reprezentacyjne koszulki tych zawodników wraz z autografami. Lewandowski, a także Krzysztof Piątek i trener Henryk Kasperczak będą osobami promującymi krakowskie mistrzostwa. Podczas nich Polacy będą bronić brązowego medalu wywalczonego w 2017 roku w Turcji.

 

Trener biało-czerwonych Marek Dragosz nie ukrywa, że mecze z Irlandią będą dla niego wyjątkowe, bo urodził się i mieszka w Krakowie.

 

 - Liczę, że trybuny wypełnią się do ostatniego miejsca, a ja mogę zapewnić, że moi zawodnicy nie zmarnują żadnej z pięćdziesięciu minut spędzonych na boisku. Nie zabraknie walki i determinacji – zdeklarował.

 

Polacy w tym roku rozegrali już dwa wyjazdowe mecze z reprezentacją Włoch wygrywając 6:1 i 4:1. W planach są jeszcze dwa spotkania z Belgami, które odbędą się w Rzeplinie.

 

 - Kadra w tych meczach będzie się różnić, gdyż założyliśmy sobie, że damy szansę pokazania się wszystkim kandydatom do gry w reprezentacji – wyjaśnił Dragosz.

 

Jedną z gwiazd reprezentacji AMP futbolu jest 18-letni Krystian Kapłon. Zapewnił on, że w drużynie panują bardzo dobre nastroje.

 

 - Jesteśmy mocno skoncentrowani. Ja ostatnio spędziłem dużo czasu na siłowni, pracowałem też nad doskonaleniem swoich umiejętności. Wiem, że koledzy robili to samo. Wierzymy, że jesteśmy w stanie wysoko wygrać z Irlandią. Gra z nimi na pewno będzie bardzo kontaktowa, nie obędzie się bez fauli. Oni nie odpuszczają nawet centymetra na boisku i zawsze walczą do końca. To będą ciekawe mecze – zapewnił.

 

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 19, a niedzielne o 10.

 

W sobotę, godzinie wcześniej kibice zgromadzeni na stadionie Prądniczanki, będą mieli okazję obejrzeć też mecz z udziałem dawnych gwiazd futbolu. Swój udział zapowiedzieli m.in. Kazimierz Kmiecik, Arkadiusz Głowacki, Mariusz Jop, Kazimierz Węgrzyn i Michał Probierz.

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze