Liga Mistrzów w tenisie stołowym: Enea Siarka i Dartom Bogoria w europejskiej elicie

Tenis
Liga Mistrzów w tenisie stołowym: Enea Siarka i Dartom Bogoria w europejskiej elicie
fot. PAP

Dwa polskie kluby tenisa stołowego - broniąca tytułu Enea Siarka Tarnobrzeg i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - wystąpią w Lidze Mistrzów w sezonie 2019/20 - poinformowała europejska unia (ETTU). Do pucharowych rozgrywek zgłosiło się 77 drużyn - 35 kobiecych i 42 męskie.

Z tego grona, na podstawie światowego rankingu indywidualnego (brani są pod uwagę trzej najlepsi pingpongiści), 12 zespołów żeńskich i 16 męskich zostało zakwalifikowanych do Champions League. Pozostałe ekipy wystąpią w Pucharze ETTU.

 

W LM pań najwyżej rozstawiony jest TTC Berlin Eastside, który ma w składzie pięć zawodniczek z czołowej "50" listy międzynarodowej federacji. Najlepszy klub poprzedniego sezonu KTS Enea Siarka rozstawiona jest z "trójką", a trener-menedżer Zbigniew Nęcek będzie miał do dyspozycji m.in. takie tenisistki stołowe, jak: mistrzyni Europy Li Qian, Białorusinka Wiktoria Pawłowicz, Rumunka Elizabeta Samara, Niemka Han Ying, Chinka Gu Ruochen i nowo pozyskana Wu Yue z USA.

 

W tych rozgrywkach wystąpi także Natalia Partyka w barwach czeskiego SKST Stavoimpex Hodonin; w jego kadrze jest np. Wing Nam Ng z Hongkongu.

 

W męskiej Lidze Mistrzów tytułu broni i najwyżej rozstawiony został rosyjski Fakieł Gazprom Orenburg. W tej ekipie grają m.in. Niemiec Dimitrij Ovtcharov, Białorusin Władimir Samsonow, Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan i Portugalczyk Marcos Freitas, a nie ma już Chińczyka Yan Ana.

 

Z "siódemką" do losowania - zaplanowanego na 14 czerwca w Luksemburgu - przystąpi Dartom Bogoria, w składzie m.in. z Grekiem Panagiotisem Gionisem, Czechem Pavlem Siruckiem, Japończykiem Kaii Konishim i Markiem Badowskim.

 

Do FC Saarbruecken zgłoszony jest Patryk Zatówka; w poprzednim sezonie był w drugoligowych rezerwach.

 

Losowanie LM kobiet odbędzie się 15 czerwca.

 

Rozgrywki rozpoczną się w pierwszej połowie września, a zakończą pod koniec maja 2020 roku.

 

W Pucharze ETTU nie ma polskich drużyn, ale jest m.in. hiszpański klub Tecnigen Linares, który pozyskał Klaudię Kusińską.

mż, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie