El. Euro 2020: Pewna wygrana Niemców bez Loewa

Reprezentacja Białorusi przegrała w Borysowie z reprezentacją Niemiec 0:2 w meczu grupy C eliminacji mistrzostw Europy. Gole dla drużyny mistrzów świata sprzed dziewięciu lat strzelili Leroy Sane i Marco Reus.

Przyjezdni byli bliscy wyjścia na prowadzenie już w 9. minucie, ale swojej sytuacji nie wykorzystał klubowy kolega Roberta Lewandowskiego - Serge Gnabry. Jednak wynik spotkania cztery minuty później otworzył Sane. Przebojowy skrzydłowy wykończył podanie Joshuy Kimmicha.

W 30. minucie gospodarze starali się odpowiedzieć, ale uderzenie Nikity Naumova zatrzymał Manuel Neuer. Na przerwę to podopieczni Joachima Loewa schodzi na przerwę prowadząc. Jednak selekcjoner reprezentacji Niemiec nie poleciał na mecz do Borysowa. Loew miał wypadek na siłowni. Selekcjoner reprezentacji Niemiec podczas ćwiczeń ze sztangą, spuścił gryf na swoją klatkę piersiową. Ciężar przygniótł mu tętnicę, przez co Niemiec trafił do szpitala. Obecnie dochodzi do siebie, a na ławce trenerskiej zastępował go Marcus Sorg.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. To Niemcy byli bardziej aktywni i skorzy do ataków na bramkę Białorusinów. W 62. minucie Matthias Ginter zanotował asystę przy golu Marco Reusa. Gwiazda Borussii Dortmund pewnym strzałem pokonał po raz drugi w tym spotkaniu Aleksandra Gutora.

W 84. minucie Sane był bliski strzelenia drugiego gola. Po strzale gracza Manchesteru City futbolówka zatrzymała się na słupku bramki gospodarzy. Niemcy po dwóch spotkaniach eliminacyjnych mają komplet, sześciu punktów. Z kolei Białoruś przegrała dotychczas wszystkie trzy mecze.

Białoruś - Niemcy 0:2 (0:1)

Bramki: Leroy Sane 13, Marco Reus 62

Białoruś: Gutor - Shitov, Naumov, Martynovich, Polyakov - Gromyko (56. Kozun), Dragun - Kovalev (70. Gordeichuk), Maevskiy, Volodjko - Laptev (65. Skavysh)

Niemcy: Neuer - Tah, Ginter, Suele, Schulz - Klostermann, Guendogan (81. Goretzka) - Gnabry (71. Draxler), Kimmich, Sane - Reus (76. Brandt)