Nice 1 liga żużlowa: Cenne zwycięstwo ROW Rybnik. Koszmarny wypadek Łogaczowa

Żużel

Drużyna PGG ROW Rybnik wygrała na wyjeździe ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk 50:40. Szóste zwycięstwo w sezonie zostało jednak okupione straszliwą ceną - w pierwszym biegu fatalną wywrotkę zaliczył Siergiej Łogaczow i w rezultacie został natychmiastowo przewieziony do szpitala.

W niedzielę pogoda w Gdańsku była idealna do ścigania - termometry pokazywały 26 stopni Celsjujsza, świeciło słońce i nic nie było w stanie zagrozić przebiegowi zawodów. Koło godziny 14.00 Kacper Woryna i Linus Sundstroem dokonali próby toru i po około dwudziestu minutach nastąpiła prezentacja zawodników.

 

PGG ROW Rybnik ostrzył sobie zęby na na szóste zwycięstwo w obecnym sezonie, jednak zespół z Gdańska był przed nim przecież stawiany w gronie faworytów do awansu, a do tego w niedzielę dysponował przewagą własnego toru.

 

W pierwszym biegu doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Na trzecim okrążeniu błąd na szczycie łuku popełnił Kim Nilsson, przez co wjechał w Siergieja Łogaczowa i obaj zawodnicy wywrócili się na tor. Po chwili Nilsson wstał o własnych siłach, jednak jego rywal nie miał tyle szczęścia... Rosjanin z podejrzeniem kontuzji kręgosłupa trafił na sygnale do szpitala.

 

 

Łogaczow trafił od razu na stół operacyjny. Lekarze zajęli się jego płucami (odma płucna) oraz barkiem. Na szczęście wykluczono uraz kręgosłupa. 

 

Ekipa PGG ROW Rybnik zyskała przewagę w szóstym, siódmym, ósmym i dziewiątym biegu. Wysoki poziom trzymali wówczas Sundstroem, Woryna oraz Troy Batchelor, którzy regularnie na zmianę zdobywali dla rybniczan po trzy punkty.

 

Kolejny raz serca kibiców zabiły mocniej w 13. biegu, kiedy groźne zderzenie z bandą zaliczył Woryna. Zawodnik gości przeleciał przez kierownicę, odbił się od bandy i po wylądowaniu na torze długo się z niego nie podnosił. Do poszkodowanego wyjechała karetka, jednak na szczęście po chwili podniósł się o własnych siłach.

 

W powtórce gdańszczanie prowadzili podwójnie, jednak na drugim okrążeniu Woryna minął Kacpra Gomólskiego, a na trzecim Mikkela Becha, dzięki czemu zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w całym meczu oraz bonus.


Zdunek Wybrzeże Gdańsk - PGG ROW Rybnik 40:50

 

Pierwszy mecz 58:32 dla ROW. Punkt bonusowy: PGG ROW Rybnik.

 

Punkty:

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk: Kacper Gomólski 10, Krystian Pieszczek 9, Mikkel Bech 7, Jacob Thorssell 6, Kim Nilsson 4, Denis Zieliński 3, Karol Żupiński 1.

 

PGG ROW Rybnik: Mateusz Szczepaniak 12, Troy Batchelor 12, Kacper Woryna 11, Linus Sundstroem 8, Robert Chmiel 7, Mateusz Tudzież 0, Siergiej Łogaczow 0.

 

Wyniki poszczególnych biegów:

 

1. 3-3
2. 3-3
3. 2-4
4. 3-3
5. 4-2
6. 1-5
7. 2-4
8. 2-4
9. 1-5
10. 4-2
11. 3-3
12. 2-4
13. 3-3
14. 3-3
15. 4-2

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze