Efimienko-Młotkowska i Polańska w Developresie SkyRes Rzeszów

Siatkówka
Efimienko-Młotkowska i Polańska w Developresie SkyRes Rzeszów
fot. Cyfrasport

Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Gabriela Polańska zostały nowymi środkowymi Developresu SkyRes Rzeszów. Obie do tej pory reprezentowały łódzkie kluby.

Efimienko-Młotkowska jest wieloletnią reprezentantką Polski. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczynała w MKS Bielsko-Biała, aczkolwiek szybko została pozyskana przez Impel Gwardię Wrocław, z którym to klubem jest kojarzona (2007-2012). Po Impelu związała się z Spes Volley Conegliano z włoskiej Serie A. W kolejnym sezonie wróciła do Polski, aby wzmocnić barwy mistrza Polski - Atomu Trefl Sopot. Z drużyną z Pomorza wygrała dwa srebrne oraz brązowy medal mistrzostw Polski, zdobyła Puchar Polski oraz srebro w Pucharze CEV. W sezonie 2016/2017 powróciła do Serie A, występując w Metalleghe Sanitars Montichiari. Do Developresu SkyRes Rzeszów przeszła z ŁKS Commercecon Łódź, z którym wywalczyła tytuł wicemistrza oraz mistrza Polski.

 

Polańska jest rodowitą rzeszowianką. Grę w siatkówkę rozpoczynała na pozycji atakującej w V LO Rzeszów, kolejno uczęszczała do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Pierwszy sezon seniorski i mistrzostwo Polski zdobyła z drużyną Fakro Muszynianka Muszyna w sezonie 2007/2008. Na kolejne dwa sezony 2008/2009 oraz 2009/2010 związała się z drużyną z Piły, gdzie zmieniła pozycję gry z atakującej na środkową. Również w Pile osiągnęła sukcesy - brązowy medal mistrzostw Polski oraz dwa Superpuchary Polski. Następne trzy lata 2010-2013 rozegrała w BKS Bielsku-Białej, z którym zdobyła brązowy medal MP. Po rocznej przerwie macierzyńskiej, od sezonu 2013/2014, nieprzerwanie związana była z drużyną Grot Budowlani Łódź, zdobywając dwa srebrne i jeden brązowy medal mistrzostw Polski, jak również Puchar Polski w 2018 r.

 

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze