El. Euro 2020: Koncert Słowenii! Klęska Łotwy

Kibice reprezentacji Słowenii mają powody do zadowolenia. W poniedziałek ich ulubieńcy rozbili na wyjeździe Łotwę 5:0! Było to ich pierwsze zwycięstwo od ponad roku.

Pierwsza połowa była koncertem w wykonaniu gości. Na przestrzeni pięciu minut strzelili trzy gole. Najpierw dwukrotnie trafił Domen Crnigoj, dla którego były to pierwsze trafienia w drużynie narodowej. W 29. minucie "jedenastkę" na gola zamienił Josip Ilicić. Tuż przed przerwą ten sam zawodnik dołożył kolejną bramkę.

Mając czterobramkowe prowadzenie, podopieczni Matjaza Keka mogli grać już bez większej presji. Tuż po przerwie na listę strzelców wpisał się jeszcze Miha Zajc. Jak się okazało, postawił w ten sposób kropkę nad "i".

Dla Łotwy była to czwarta porażka z rzędu. Słowenia zakończyła natomiast passę dziewięciu meczów bez zwycięstwa. Poprzednie odniosła 2 czerwca 2018 roku, wygrywając towarzyskie spotkanie z Czarnogórą 2:0.

Łotwa – Słowenia 0:5 (0:4)

Bramki: Crnigoj 24, 27, Ilicić 29 (k), 44, Zajc 47

Łotwa: Pavels Steinbors – Aleksandrs Solovjovs, Kaspars Dubra, Vitalijs Maksimenko (16. Vitalijs Jagodinskis), Marcis Oss, Roberts Savalnieks – Vladimirs Kamess, Kristers Tobers (69. Ritvars Rugins), Olegs Laizans – Deniss Rakels (78. Daniels Ontuzans), Vladislavs Gutkovskis

Słowenia: Jan Oblak – Petar Stojanović, Aljaz Struna, Miha Mevlja, Bojan Jokić – Miha Zajc (64. Jaka Bijol), Denis Popović (77. Luka Zahović), Jasmin Kurtić – Domen Crnigoj (83. Żan Majer), Robert Berić, Josip Ilicić