Transmitująca rozgrywki finałowej fazy Ligi Narodów telewizja TVI przypomina niełatwą drogę do zwycięstwa w Lidze Narodów, odnotowując “stosunkowo wyrównane” spotkania z Polską i Włochami w fazie grupowej nowych rozgrywek UEFA.

 

Stacja wskazuje, że jednym z najbardziej zasłużonych zwycięstw ekipy Fernando Santosa w drodze do wygrania LN było pokonanie w półfinałowym meczu Szwajcarii (3:1). Przypominają o trzech bramkach zdobytych w tym pojedynku przez Cristiano Ronaldo, a także o kolejnym wygranym finale kapitana Portugalii, po niedzielnej wiktorii nad Holandią (1:0).

 

“Record”, największy sportowy dziennik Portugalii, twierdzi, że zwycięstwo w LN i dobra postawa Ronaldo w fazie finałowej tych rozgrywek stawia zawodnika Juventusu Turyn wśród głównych pretendentów do tytułu Złotej Piłki, przyznawanego najlepszym piłkarzom na świecie.

 

Wydawany w Lizbonie dziennik cytuje Ronaldo, który sam widzi siebie jako prawdopodobnego zwycięzcę tegorocznego trofeum. - Nie będę kłamał. Chciałbym zdobyć tegoroczną Złotą Piłkę. Wierzę, że wygranie LN, na którym bardzo mi zależało, pomoże mi w osiągnięciu tego celu - powiedział po niedzielnym finale w Porto.

 

Dziennik “Diario de Noticias” przypomina, że podopieczni Fernando Santosa sprawili z okazji poniedziałkowego święta narodowego Portugalii miły prezent swoim rodakom. Gazeta twierdzi, że pomimo nieudanego mundialu w Rosji Portugalczykom udało się potwierdzić, że wygrane przez nich w 2016 r. Euro nie było przypadkiem.

 

Stołeczna gazeta odnotowała dobrą organizację rozgrywanego w Porto i Guimaraes turnieju, zaznaczając, że po raz kolejny jednym z głównych problemów dużej piłkarskiej imprezy byli brytyjscy kibice, który w kilku miejscach portugalskich miast doprowadzili do ulicznych burd.

 

Najbardziej dramatyczny przebieg miały wywołane przez Anglików 5 czerwca zamieszki w centrum Porto. Grupa kilkudziesięciu angielskich chuliganów przybyłych do Portugalii na fazę finałową Ligi Narodów wdała się tam w starcia z miejscowymi kibicami, a następnie z policją.

 

Skrót meczu Portugalia - Holandia w załączonym materiale wideo.