Środkowa zmieniła Chemika Police na DPD Legionovię

Siatkówka
Środkowa zmieniła Chemika Police na DPD Legionovię
fot. Cyfrasport

Justyna Łukasik została siatkarką DPD Legionovii Legionowo - poinformował występujący w ekstraklasie klub. 26-letnia środkowa miniony sezon spędziła w Chemiku Police.

Łukasik, która w 2013 roku zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski, wcześniej występowała m.in. w Atomie Treflu Sopot, Treflu Proximie Kraków. Z pierwszym z tych zespołów sześć lat temu wywalczyła mistrzostwo kraju, a w 2015 roku zdobyła Puchar Polski. Po to ostatnie trofeum sięgnęła także w ostatnim sezonie razem z Chemikiem.

 

"Bardzo się cieszę na zbliżający się sezon. Legionowo zawsze mi się kojarzy z genialnym i głośnym dopingiem" - zaznaczyła zawodniczka cytowana na stronie Legionovii.

 

Klub ten w rozgrywkach 2018/19 zajął 10. miejsce, ale w ostatnim czasie doszło w nim do wielu zmian personalnych. Nowym trenerem będzie Włoch Alessandro Chiappini, a Łukasik jest ósmą zawodniczką pozyskaną przed nowym sezonem. Wcześniej zakontraktowano środkową Maję Tokarską, reprezentantki Francji przyjmującą Juliette Fidon-Lebleu i atakującą Julie Oliveirę Souzę, przyjmującą reprezentacji Grecji Olgę Strantzali, rozgrywające Magdalenę Karpińską i wracającą po rocznej przerwie Alicję Grabkę oraz libero Izabelę Lemańczyk.

 

 

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze