Gwilia i Suarez odchodzą z Górnika Zabrze

Piłka nożna
Gwilia i Suarez odchodzą z Górnika Zabrze
fot. Cyfrasport

Walerian Gwilia i Dani Suarez zmieniają barwy. Jak poinformował Górnik Zabrze, gdzie do tej pory występowali, żaden z nich nie zdecydował się kontynuować kariery w tym klubie.

Suarez spędził w Zabrzu 2,5 roku. W Lotto Ekstraklasie rozegrał 66 meczów, w których strzelił siedem bramek.

 

- Klub przedstawił piłkarzowi propozycję nowego kontraktu, jednak Dani Suarez z niej nie skorzystał. Dziękujemy mu za czas spędzony w Zabrzu i wiele wzruszeń, których dostarczył naszym kibicom. Kontrakt formalnie został skrócony o dwa tygodnie - powiedział prezes klubu Bartosz Sarnowski.

 

- Spędziłem tutaj wspaniały czas, ale czas na nowe wyzwania. Górnikowi i jego kibicom życzę wielu zwycięstw i sukcesów. Zawsze będę pilnie śledził grę drużyny. To były niezapomniane 2,5 roku - powiedział Dani Suarez.

 

Z klubem  żegna się także Gwilia, który zimą został wypożyczony z FC Luzern.

 

- Vako jeszcze kilka dni temu zapowiadał, że odpowiedź dotyczącą swojej przyszłości w Zabrzu da po meczach reprezentacji. Od Górnika dostał propozycję bardzo dobrego kontraktu, jednak pamiętajmy, że wciąż był zawodnikiem Lucerny. We wtorek w późnych godzinach wieczornych Gvilia poinformował nas, że nie skorzysta z oferty Górnika - powiedział Artur Płatek, pełniący funkcję koordynatora pionu sportowego.

 

- Nie mając wpływu na tę decyzję, byliśmy na nią przygotowani. Dlatego od dłuższego czasu obserwujemy i prowadzimy rozmowy z piłkarzami, którzy będą w stanie wypełnić lukę po Gruzinie. Podobnie wygląda sytuacja z następcami Daniego Suareza - dodał.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze