Heller: Święto na warszawskiej plaży

Siatkówka
Heller: Święto na warszawskiej plaży
fot. PAP/CTK

Czas rozpoczynać święto siatkówki plażowej nad Wisłą. Warszawa już drugi rok z rzędu gości czterogwiazdkowy turniej World Tour. Jego ranga jest taka sama jak przed rokiem, ale znaczenie o wiele większe. Startujące zmagania w klubie Monta Beach Volley będą dla wszystkich próbą generalną przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Hamburgu.

Obsada jest zatem imponująca. Gwiazdy i legendy światowej plażówki od kilku dni trenują już na Cyplu Czerniakowskim. Wśród zgłoszonych par nie brakuje liderek i liderów światowych list. W akcji zobaczymy Kanadyjki Brandie/Bansley oraz norweski duet Mol/Sorum.  Na liście startowej próżno niestety szukać zwycięzców sprzed dwunastu miesięcy.
 
1 lipca 2019 Piotr Kantor oraz Bartosz Łosiak triumfowali w Warszawie i stali się pierwszą polską parą, która wygrała turniej World Tour na polskim piasku. Ówcześni liderzy cyklu sięgnęli po złoto mimo zatrucia pokarmowego Łosiaka. W tym roku naszego broniącego dopadł o wiele większy pech. Z powodu kontuzji stopy, której doznał trzy tygodnie temu w brazylijskiej Itapemie, nie przystąpi do obrony tytułu.  Kantor w trybie awaryjnym zagra nad Wisłą z Mariuszem Prudlem. Jak zagrają razem dwaj blokujący? Jaką zastosują taktykę? Tego dowiemy się po rozpoczęciu turnieju głównego, na razie wiemy, że jednokrotny i dwukrotny olimpijczyk mają za sobą tylko trzy wspólne jednostki treningowe.
 
Nieco mniejszy niż przed rokiem, ale równie efektowny. Stadion główny pomieści 3200 kibiców.
 
W tej sytuacji największe nadzieje wiążemy z duetem Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Wicemistrzowie Polski wywalczyli w tym sezonie  już dwa medale w turniejach czterogwiazdkowych. Srebro we wspomnianej Brazylii oraz brąz w Ostrawie. Do Warszawy przyjadą jako wiceliderzy rankingu FIVB. Trzeci medal w tym sezonie zawdzięczamy parze Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz, którzy 19 maja wygrali dwugwiazdkowy turniej w tureckim Ajdin.                                                                 
 
Parom żeńskim przewodzą Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. Dla marzących o kwalifikacji olimpijskiej mistrzyń Polski nadwiślański turniej będzie dopiero trzecim w tym roku. Podopieczne Srdjana Veckova są głodne gry i głodne sukcesu. W sumie do rywalizacji zgłosiło się trzynaście polskich par, osiem kobiecych i pięć męskich.
 
Klub Monta. Do niedzieli najważniejsze i najgorętsze miejsce na mapie światowej siatkówki plażowej.
 
Emocje gwarantowane, pogoda również. Tegorocznemu turniejowi będzie towarzyszyła słoneczna i upalna pogoda. Kibice się cieszą, siatkarki i siatkarze nieco mniej. Na koniec zapraszam na transmisje z turnieju na sportowych antenach Polsatu. Kibice siatkówki plażowej będą mieli okazję obejrzeć aż 32 spotkania.
 
Transmisje turnieju World Tour Warsaw 2019 na sportowych antenach Polsatu.
Bartosz Heller, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze