Liga Narodów siatkarek: Włoszki nowym liderem. Polki nadal szóste

Polskie siatkarki, mimo porażki ze Stanami Zjednoczonymi 1:3, nadal zajmują w tabeli Ligi Narodów szóste miejsce, ostatnie premiowane udziałem w turnieju finałowym. Na czele tabeli nastąpiła zmiana - liderem zostały Włoszki.

Biało-Czerwone doznały drugiej porażki z rzędu, lecz tym razem trafiły do turnieju, w którym występują czołowe drużyny rozgrywek i to w niemal najsilniejszych składach. We wtorek podopieczne trenera Jacka Nawrockiego przekonały się o sile aktualnych mistrzyń olimpijskich - Chinek, w środę z kolei nieco lepiej zaprezentowały się w starciu z Amerykankami, które wygrały pierwszą edycję Ligi Narodów. Dobrej gry wystarczyło jednak tylko na dwa sety, w dwóch kolejnych reprezentacja USA była już o klasę lepsza.

W czwartek na zakończenie czwartego turnieju Polki zmierzą się z Turcją (początek, godz. 10). Zespół prowadzony przez Włocha Giovanniego Guidettiego przez długi czas był liderem rozgrywek, lecz w środę doznał drugiej porażki, przegrał z Chinkami 0:3 i spadł na drugie miejsce.

Potknięcie Turczynek wykorzystały Włoszki, które rozgrywają mecze przed własną publicznością i to z rywalkami z dołu tabeli. Przeciwko Koreankom niespodziewanie straciły seta, ale zgarnęły komplet punktów wygrywając 3:1.

W Final Six (3-7 lipca, Nankin) wystąpi pięć najlepszych reprezentacji z rundy zasadniczej plus Chiny jako gospodarz.