Liga Narodów siatkarek: Turcja - Polska. Relacja i wynik na żywo

W czwartek 13 czerwca reprezentacja Polski siatkarek rozegra ostatni mecz na turnieju Ligi Narodów w chińskim Jiangmen. Rywalkami Biało-Czerwonych będą Turczynki. Obie ekipy przegrały swoje spotkania dzień wcześniej i postarają się wrócić na zwycięską ścieżkę. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Turczynki w środę musiały uznać wyższość Chinek (0:3), ale na inaugurację zmagań w Jiangmen podopiecznym Giovanniego Guidettiego udało się triumfować ze Stanami Zjednoczonymi (3:0). O wiele gorzej radzą sobie nasze siatkarki, które najpierw przegrały 0:3 z gospodyniami turnieju, aby dzień później wygrać tylko jednego seta z Amerykankami. Na usprawiedliwienie należy dodać, że ekipa Jacka Nawrockiego zaprezentowała się w eksperymentalnym składzie.

- Mamy mocno przebudowany skład. Ciężko nam się gra, ciężko nam się przyjmuje. To trudne zadanie grając przeciwko tak dobrym zespołom. Zmiana rozgrywającej też jest widoczna, zwłaszcza przy kiepskim przyjęciu. Mam nadzieję, że w czwartek zagramy swoją siatkówkę, a nie podamy się przeciwniczkom jak na tacy - powiedziała Malwina Smarzek po konfrontacji z USA.

Z Turczynkami łatwo nie będzie, ponieważ w tegorocznej edycji Ligi Narodów prezentują się okazale. Świadczy o tym ich bilans dziewięciu zwycięstw i zaledwie dwóch porażek. Ta ostatnia, w środę, z pewnością podziała na nie mobilizująco. Trzeba też dodać, że siatkarki znad Bosforu mają patent na Biało-Czerwone, wygrywając trzy ostatnie mecze. W poprzedniej edycji Ligi Narodów czwartkowe rywalki Polek zwyciężyły bez straty seta. Miejmy nadzieję, bez względu na zestawienie pierwszej szóstki, że uda się doprowadzić do rewanżu i udanie zakończyć zmagania na azjatyckiej ziemi.