PlusLiga: 40-letni rozgrywający wzmocni ekipę Chemika Bydgoszcz

Siatkówka
PlusLiga: 40-letni rozgrywający wzmocni ekipę Chemika Bydgoszcz
fot. Cyfrasport

W przyszłym sezonie drużynę Chemika Bydgoszcz wzmocni doświadczony Piotr Lipiński. Rozgrywający reprezentował barwy tego klubu w latach 2008–13.

Lipiński jest wychowankiem olsztyńskiego AZS. To bardzo doświadczony zawodnik - były reprezentant Polski, czterokrotny mistrz naszego kraju, zdobywca Pucharu Polski, brązowy medalista Final Four Ligi Mistrzów. Wszystkie te tytuły zdobył w Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle. Następnie przez lata grał w macierzystym klubie z Olsztyna. Potem przeniósł się do Jadaru Radom. Przez kolejne pięć lat występował w Delekcie Bydgoszcz. Kolejnym przystankiem w jego siatkarskiej karierze był Effector Kielce. W sezonie 2014/2015 reprezentował barwy AZS-u Politechniki Warszawskiej, a kolejnym jego klubem był MKS Będzin. Od 2016 roku grał w I-ligowych drużynach - Victoria Wałbrzych, Ślepsk Suwałki i APP Krispol Września. Teraz powraca do Bydgoszczy. 
 
Piotr Lipiński
 
data urodzenia: 4.01.1979 r.
wzrost: 195 cm
waga: 85 kg
zasięg z wyskoku do ataku: 335 cm
 
Poprzednie kluby: AZS Olsztyn, SMS Rzeszów, Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle, AZS Olsztyn, Jadar Radom, Delecta Bydgoszcz, Effector Kielce, AZS Politechnika Warszawska, MKS Będzin, Victoria Wałbrzych, Ślepsk Suwałki, APP Krispol Września. 
RM, luczniczkabydgoszcz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze