WTA w Nottingham: Najwyżej rozstawione tenisistki blisko finału

Najwyżej rozstawiona Francuzka Caroline Garcia oraz numer dwa imprezy - Chorwatka Donna Vekic wygrały swoje ćwierćfinałowe mecze tenisowego turnieju WTA w Nottingham (pula nagród 250 tys. euro).

Udział Garcii w półfinale długo był zagrożony - Francuzka przegrała pierwszego seta z Rumunką Eleną Ruse, a drugi na swoją korzyść rozstrzygnęła dopiero w tie-breaku. Ostatecznie zwyciężyła 4:6, 7:6 (7-3), 6:1. Jej następną rywalką będzie Amerykanka Jennifer Brady, która wyeliminowała rozstawioną z numerem czwartym Greczynkę Marię Sakkari - 7:5, 6:3.

Z kolei Vekic, triumfatorka imprezy w Nottingham sprzed dwóch lat, poradziła sobie w dwóch setach z rozstawioną z "ósemką" Francuzką Kristiną Mladenovic - 7:5, 6:4. O wstęp do finału powalczy z Niemką Tatjaną Marią (nr 9.), która okazała się lepsza od Australijki Ajli Tomljanovic (6.) - 6:3, 7:6 (9-7).

W pierwszej rundzie odpadła Magdalena Fręch, która do turnieju głównego dostała się przez kwalifikacje. Swój pierwszy mecz deblowy przegrały także rozstawione z numerem drugim Alicja Rosolska i Zhaoxuan Yang.

Zawody w Anglii storpedowały opady deszczu. Przez dwa dni - w poniedziałek i wtorek - nie odbyło się ani jedno spotkanie. Później podjęto decyzję o przeniesieniu rywalizacji do pobliskiej hali, co wiązało się także ze zmianą nawierzchni z trawiastej na twardą.