Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych rozpoczęty

Inne

15 czerwca to dzień rozpoczęcia Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych w Krakowie. W stolicy Małopolski rozgrywane będą mecze w piłce nożnej plażowej, siatkówce plażowej i piłce ręcznej plażowej z udziałem przedstawicieli różnych państw. Festiwal potrwa do 30 czerwca. Pierwszy weekend zostanie okraszony beachsoccerowym dwumeczem reprezentacji Anglii i Bułgarii.

Oficjalne otwarcie Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych z udziałem władz Miasta Krakowa miało miejsce 15 czerwca w samo południe. Tego samego dnia o godzinie 18:00 ma zostać rozegrany pierwszy mecz Anglików z Bułgarami. Przegrana drużyna będzie miała szansę na rewanż dzień później - w niedzielę 16 czerwca o godzinie 16:00.

 

– Serdecznie zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych Galeria Krakowska. To trzy główne turnieje w piłkę nożną plażową, siatkówkę plażową i piłkę ręczną plażową. Odbywać się będą przez trzy najbliższe weekendy na specjalnie stworzonej arenie przy Galerii Krakowskiej. Wstęp nie będzie biletowany! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć w akcji m.in. reprezentantów Anglii, Bułgarii, Brazylii i Polski - mówił na konferencji zapowiadającej wydarzenie organizator Piotr Głogowski.

 

Atrakcji nie zabraknie również w pozostałe dni tygodnia. W ramach wydarzenia odbędzie się Młodzieżowy Festiwal Sportów Plażowych w kategoriach: piłka nożna dziewczynek i chłopców (w wieku 13–15 lat) oraz siatkówka dziewczynek i chłopców (również w wieku 13-15 lat). Rywalizację podejmą także uczelnie akademickie, rozgrywając między sobą mecz pokazowy.

 

Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych to impreza sportowa, dla której została stworzona arena sportowa o powierzchni ponad 1500 m2 z trzema boiskami i trybunami na 500 osób.

 

Organizatorem mistrzostw jest Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych, a partnerami Miasto Kraków oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze