Ogniwo Sopot po raz 10. mistrzem Polski

Inne

Rugbiści Ogniwa zostali mistrzami Polski. W finale ekstraligi sopocianie pokonali w sobotę na własnym stadionie broniących tytułu Master Pharm Budowlanych Łódź 27:24 (10:10) i po raz 10. w historii sięgnęli po tytuł. Poprzednio byli najlepsi w 2003 roku.

W sezonie zasadniczym zawodnicy Ogniwa wygrali komplet dziewięciu ligowych spotkań i w konfrontacji o złoty medal także okazali się lepsi od rywali. Tym samym podopieczni trenera Karola Czyża zdetronizowali łodzian, którzy triumfowali w trzech poprzednich finałach (w dwóch ostatnich okazali się lepsi od Ogniwa).

 

31 marca sopocianie wygrali na wyjeździe z Master Pharm 24:10, a 14 punktów dla gości zdobył Wojciech Piotrowicz. W sobotę łącznik ataku ponownie był najskuteczniejszym rugbistą Ogniwa, bo uzyskał 17 "oczek", ale finałowe spotkania było zdecydowanie bardziej zacięte, a o sukcesie gospodarzy przesądziła dramatyczna końcówka.

 

Co prawda w 64. minucie gospodarze po przyłożeniu i podwyższeniu Piotrowicza prowadzili 24:10 i wydawało się, że nic nie odbierze im zwycięstwa, ale obrońcy tytułu nie dali za wygraną. Po przyłożeniach Witalija Kramarenki i Paula Waltersa oraz dwóch podwyższeniach tego drugiego zdołali doprowadzić w 81. minucie, czyli już po regulaminowym czasie, do remisu 24:24.

 

Sędzia nie przerwał jednak spotkania i decydujące o mistrzostwie punkty zdobył dla sopocian niezawodny tego dnia Piotrowicz, który w 86. minucie zdecydował na rzadko oglądaną na polskich boiskach akcję i posłał "jajo" między słupy z tzw. drop goala, czyli z kopnięcia po koźle.

 

Po ostatnim gwizdku arbitra w ekipie gospodarzy zapanowała niezwykła radość, bowiem był to jubileuszowy, dziesiąty tytuł tego klubu, ale pierwszy od 2003 roku. 16 lat temu w decydującym meczu zawodnicy Ogniwa pokonali w Łodzi Budowlanych 29:20.

 

Ogniwo Sopot - Master Pharm Budowlani Łódź 27:24 (10:10)

 

Punkty:

 

Ogniwo Sopot: Wojciech Piotrowicz 17, Grzegorz Szczepański 5, Dwayne Barrrows 5

 

Master Pharm Budowlani Łódź: Witalij Kramarenko 10, Paul Walters 9, Patryk Reksulak 5

 

Ogniwo Sopot: Marcin Wilczuk, Wojciech Karol, Radosław Bysewski, Robert Graban, Adam Piotrowski, Władysław Grabowski, Stanisław Niedźwiedzki, Piotr Zeszutek, Mateusz Plichta, Wojciech Piotrowicz, Aleksander Czasowski , Grzegorz Szczepański, Marek Przychocki, Mateusz Mrowca, Dwayne Barrrows oraz Dmitro Mokrecow, Jakub Burek, Craig Bachurzewski, Łukasz Anuszkiewicz, Łukasz Szablewski, Mariusz Wilczuk

 

Master Pharm Budowlani Łódź: Witalij Kramarenko, Michał Kafarski, Toma Mchedlidze, Piotr Karpiński II, Szymon Witkowski, Hugon Noszczyk, Michał Mirosz, Wilhelmus Staphorst, Dawid Plichta, Patryk Reksulak, Mateusz Matyjak, Robert Bosiacki, Bartosz Kubalewski, Damian Wlaźkak, Krystian Pogorzelski oraz Paul Walters, Maciej Orłowski, Paweł Urbaniak, Przemysław Serafin

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie