Ribery planuje powrót do Bayernu Monachium

Piłka nożna
Ribery planuje powrót do Bayernu Monachium
fot. PAP

Francuski piłkarz Franck Ribery, który po tegorocznym sezonie po 12 latach gry odszedł z Bayernu Monachium, w wywiadzie dla magazynu "L'Equipe" przyznał, że za dwa lata... planuje wrócić do bawarskiego klubu.

- Interesuje mnie funkcja "koordynatora sportowego", chcę swoją wiedzę przekazać następcom - powiedział.

 

Ribery potwierdził, że czuje się doskonale i chce jeszcze przez dwa lata być czynnym zawodnikiem. Na pytanie, gdzie konkretnie planuje występować, nie odpowiedział.

 

- Wciąż potrzebuję adrenaliny, a to mogę mieć wyłącznie na boisku. Będę chciał swoją wiedzę przekazać młodym piłkarzom Bayernu, klubu, w którym spędziłem swoje najlepsze sportowe lata - zaznaczył 36-letni francuski skrzydłowy, który ośmiokrotnie został mistrzem Niemiec.

 

Do tego pięć razy pięć razy wywalczył krajowy puchar, na koncie z Bayernem ma zwycięstwo w Lidze Mistrzów, Superpucharze UEFA i klubowych mistrzostwach świata. W dorobku ma także cztery Superpuchary Niemiec i jeden Puchar Ligi.

 

Od 2007 roku wystąpił w ponad 400 spotkaniach i zdobył z tym klubem 21 trofeów. "Nie było łatwo się pożegnać, ale wierzę, że nie odszedłem z klubu na zawsze" - dodał.

 

W latach 2006-2014 rozegrał w reprezentacji Francji 81 meczów, w których zdobył 16 goli.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze