Tour de Suisse: Drugie miejsce Bodnara w jeździe indywidualnej na czas!

Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) zajął drugie miejsce na pierwszym etapie kolarskiego wyścigu Tour de Suisse - jeździe indywidualnej na czas na odcinku 9,5 km wokół miejscowości Langnau. Polak przegrał tylko z Rohanem Dennisem (Bahrain-Merida) o 0,15 sekundy.

Australijczyk, mistrz świata w tej konkurencji, uzyskał czas 10.50 i taki też zapisano Bodnarowi. Trzecie miejsce ze stratą sekundy zajął rodak zwycięzcy Michael Matthews (Sunweb).

Łukasz Wiśniowski miał 23. czas (21 s straty), a Szymon Sajnok (obaj CCC) zajął 92. pozycję; był wolniejszy od zwycięzcy o 55 s.

Tour de Suisse, zaliczany do World Tour, składa się z dziewięciu etapów. W niedzielę kolarze będą mieli do pokonania 159,6 km, a wyścig zakończy się tydzień później w Goms.