ATP w 's-Hertogenbosch: Pierwszy triumf Mannarino w siódmej próbie

Adrian Mannarino pokonał australijskiego tenisistę Jordana Thompsona 7:6 (9-7), 6:3 w finale turnieju ATP na trawiastych kortach w 's-Hertogenbosch. Francuz zdobył pierwszy tytuł w karierze w swoim siódmym występie w decydującym meczu imprezy cyklu. Mannarino jest 44. rakietą świata. Finał zawodów w 's-Hertogenbosch (pula nagród 635 750 euro) był jego pierwszym w tym sezonie.

Zarówno Francuz, jak i 62. w rankingu Thompson kończyli swoje spotkania półfinałowe w niedzielne przedpołudnie. Nie udało się ich dokończyć dzień wcześniej z powodu deszczu, choć do rozegrania zostały zaledwie końcówki meczów.

Zajmujący 62. miejsce w rankingu Australijczyk po raz pierwszy wystąpił w meczu o tytuł zawodów tej rangi.

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo odpadli w ćwierćfinale debla.