Copa America: Urugwaj - Ekwador. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

W nocy z soboty na niedzielę zmagania podczas Copa America rozpocznie grupa C. W pierwszym meczu będący jednymi z faworytów do końcowego triumfu Urugwajczycy zmierzą się ze skazywaną na pożarcie reprezentacją Ekwadoru. Relacja i wynik na żywo meczu Urugwaj - Ekwador na Polsatsport.pl.

Reprezentacja Urugwaju wywalczyła do tej pory najwięcej trofeów za zwycięstwo w Copa America. Do tej pory triumfowała w południowoamerykańskich rozgrywkach rekordowe piętnaście razy (w 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987, 1995 i 2011 roku), a do tego sześciokrotnie docierała do finału i dziewięciokrotnie była trzecia.

 

Ekipa "La Celeste" może poszczycić się również piękną, piłkarską tradycją. To właśnie Urugwajczycy zdominowali rozgrywki międzynarodowe w drugiej i na początku trzeciej dekady XX wieku, sięgając po złote medale igrzysk olimpijskich w 1924 i 1928 roku oraz wygrywając pierwsze, organizowane właśnie w kraju ze stolicą w Montevideo, mistrzostwa świata w roku 1930. Później udało im się powtórzyć ten wyczyn jeszcze raz dwadzieścia lat później, gdy gospodarzami mundialu byli, podobnie jak ma to miejsce w tym roku w przypadku Copa America, Brazylijczycy.

 

Obecną kadrę z pewnością stać na powtórzenie wyczynów z przeszłości, biorąc pod uwagę, że figurują w niej tacy piłkarze jak Luis Suarez, Edinson Cavani, Jose Gimenez, Diego Godin, Lucas Torreira czy Rodrigo Bentancur.

 

Selekcjonerem jest zaś Oscar Tabarez, który po raz pierwszy objął tę funkcję w... 1988 roku! Obecnie zarządza kadrą od trzynastu lat, a jego największym sukcesem jest ostatnie zwycięstwo Urugwaju w Copa America (w 2011 roku). Biorąc pod uwagę fakt, że jego ekipa jest stawiana, razem z Brazylią i Argentyną, w gronie faworytów do końcowego triumfu, ma on realną szansę na powtórzenie tego osiągnięcia.

 

Ekwador jest z kolei jedyną oprócz Wenezueli reprezentacją z federacji CONMEBOL, której nie udało się dotychczas zwyciężyć w południowoamerykańskim czempionacie. Ich najlepszym rezultatem jest dwukrotne wywalczenie czwartej lokaty, za każdym razem, gdy Copa America była rozgrywana na ekwadorskich boiskach, a w ostatnich latach mieli nawet problemy z wyjściem z grupy.

 

Dokonania ekipy "La Tricolor" na mistrzostwach świata również nie rzucają na kolana. Ich najlepszym wynikiem było dotarcie do 1/8 finału w 2006 roku, co poniekąd zawdzięczają m.in. reprezentacji Polski, prowadzonej wówczas przez Pawła Janasa. To właśnie Biało-Czerwoni rywalizowali wówczas z "Żółtymi" o awans z grupy i tę rywalizację ostatecznie przegrali.

 

Wyjście podopiecznych Hernana Dario Gomeza z bardzo mocnej grupy, w której oprócz Urugwaju są też drużyny Chile i Japonii, byłoby traktowane jako wielka niespodzianka. Czy tę drużynę stać na sprawienie sensacji już w pierwszym meczu? Przekonamy się już w nocy z niedzieli na poniedziałek!

 

Relacja i wynik na żywo meczu Urugwaj - Ekwador od północy na Polsatsport.pl.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie