Liga Mistrzów: Ekspresowy remont stadionu debiutanta

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Ekspresowy remont stadionu debiutanta
fot. PAP/EPA

Rozpoczął się ekspresowy remont stadionu Atalanta Bergamo, która po raz pierwszy w historii awansowała do Ligi Mistrzów. Władze klubu mają nadzieję, że po modernizacji UEFA da zielone światło na rozgrywanie tam meczów.

Obecnie pracuje na nim 80 osób, a od połowy lipca ma być ich aż 250. Gdyby jednak obiekt nie został dopuszczony do organizacji spotkań LM, to władze Atalanty wskażą stadion w Parmie jako obiekt zastępczy.

 

Stadion w Bergamo ma być najwcześniej gotowy 29 września. Rywalizacja grupowa w najbardziej prestiżowym z pucharów klubowych na Starym Kontynencie rozpocznie się 17 września.

 

Obiekt Atleti Azzurri d'Italia - mogący pomieścić niespełna 24 tysiące widzów - został zbudowany w 1928 roku i od tego czasu przechodził kilka rekonstrukcji. Obecna ma na celu zadaszenie dwóch trybun i unowocześnienie infrastruktury.

 

Piłkarzem Atalanty, która miniony sezon Serie A zakończyła na trzecim miejscu, jest reprezentant Polski Arkadiusz Reca.

 

WYNIKI LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze