Kanada pokonana! Piąte zwycięstwo podopiecznych Heynena w Lidze Narodów

W swym ostatnim meczu na turnieju Ligi Narodów w Urmii Polska wygrała z Kanadą 3:1. We wcześniejszych meczach tej imprezy podopieczni trenera Vitala Heynena przegrali z Rosją (1:3) i z Iranem (2:3).

Polacy, po dwóch porażkach w Urmii, chcąc liczyć się jeszcze w walce o Final Six, musieli to spotkanie wygrać. W premierowej odsłonie zaczęli budować przewagę dzięki skutecznej grze w ofensywie (8:6). W środkowej części seta jeszcze powiększyli dystans (16:13), a w końcówce rywale zaczęli popełniać błędy. Polacy kontrolowali sytuację, a Artur Szalpuk efektownym atakiem z drugiej linii zakończył tę partię (25:20).

Początek drugiej partii przebiegał po myśli siatkarzy spod znaku Klonowego Liścia (6:8). Set długo toczył się przy minimalnej przewadze Kanadyjczyków. Polacy kilkukrotnie odrabiali straty, w końcówce – po asie serwisowym Jakuba Kochanowskiego – prowadzili 20:18, mieli piłkę setową przy stanie 24:23... Rywale zdołali jednak doprowadzić do rywalizacji na przewagi i wygrali tę wojnę nerwów (25:27).

Kanadyjczycy dobrze rozpoczęli również trzeciego seta, skutecznie prezentował się Sharone Vernon-Evans, nie zdołali jednak zbudować przewagi przez błędy własne, szczególnie w polu zagrywki. W środkowej części seta Polacy opanowali sytuację, zbudowali przewagę (16:13), potem jeszcze ją powiększyli przy zagrywkach Karola Kłosa (19:14). W końcówce spokojnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował atak Vernona-Evansa w siatkę (25:20).

Czwarta odsłona przypominała drugą. Przewaga przechodziła z rąk do rąk – na pierwszej przerwie mieli ją Kanadyjczycy (7:8), na drugiej Polacy (16:13). Po ataku Śliwki po bloku Polska miała piłkę setową (24:23), Vernon-Evans odpowiedział w kolejnej akcji i po raz drugi w tym spotkaniu byliśmy świadkami rywalizacji na przewagi. Tym razem to biało-czerwoni wyszli z niej zwycięsko. Zablokowali atak Nicholasa Hoaga, a po chwili Vernon-Evans posłał piłkę w aut (28:26).

Najwięcej punktów: Dawid Konarski (21), Aleksander Śliwka (20) – Polska; Sharone Vernon-Evans (31), Nicholas Hoag (10) – Kanada.

Po turnieju Ligi Narodów w irańskiej Urmii, Polacy mają na koncie pięć zwycięstw i cztery porażki. W fazie interkontynentalnej pozostały im dwa turnieje dwa turnieje: najpierw zagrają w Mediolanie, a następnie w Lipsku.

Polska – Kanada 3:1 (25:20, 25:27, 25:20, 28:26)

Polska: Marcin Janusz, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Karol Kłos – Jakub Popiwczak (libero) oraz Łukasz Kaczmarek, Piotr Łukasik, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek. Trener: Vital Heynen.
Kanada: Brett James Walsh, Arthur Szwarc, Lucas Van Berkel, Sharone Vernon-Evans, Stephen Timothy Maar, Nicholas Hoag – Blair Cameron Bann (libero) oraz Deanan Gyimah, Jason DeRocco, Steven Marshall (libero), Adam Schriemer, Ryan Joseph Sclater. Trener: Glenn Hoag.

Sędziowie: Takeshi Eshita (Japonia) – Ali Fadili (Maroko).

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów w Urmii (14–16 czerwca):

2019-06-14: Polska – Rosja 1:3 (26:24, 20:25, 22:25, 19:25)
2019-06-14: Iran – Kanada 3:0 (25:15, 26:24, 25:16)

2019-06-15: Rosja – Kanada 3:1 (25:23, 22:25, 25:20, 25:23)

2019-06-15: Iran – Polska 3:2 (25:20, 21:25, 18:25, 25:17, 15:8)

2019-06-16: Polska – Kanada 3:1 (25:20, 25:27, 25:20, 28:26)
2019-06-16: Iran – Rosja (niedziela, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport).

Relacja zakończona

Polska – Kanada 3:1 (25:20, 25:27, 25:20, 28:26) Sharone Vernon-Evans zaatakował w aut! Koniec meczu!

Polska – Kanada 2:1, 27:26 Nicholas Hoag zablokowany! Piłka meczowa dla Polski! Trener Glenn Hoag poprosił o drugą przerwę.

Polska – Kanada 2:1, 26:26 Skutecznie zaatakował Łukasz Kaczmarek.

Polska – Kanada 2:1, 25:25 Jakub Kochanowski skutecznie ze środka.

Polska – Kanada 2:1, 24:25 Dawid Koarski zablokowany. Piłka setowa dla Kanady. Vital Heynen wziął czas.

Polska – Kanada 2:1, 24:24 Sharone Vernon-Evans znów skutecznie. Gramy na przewagi.

Polska – Kanada 2:1, 24:23 Aleksander Śliwka po bloku! Piłka meczowa dla Polski!

Polska – Kanada 2:1, 23:22 Nieporozumienie po stronie Kanady. Trener Glenn Hoag poprosił o czas.

Polska – Kanada 2:1, 22:22 Zepsuta zagrywka Kanadyjczyków.

Polska – Kanada 2:1, 21:22 Dawid Konarski zablokowany. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Kanada 2:1, 20:20 Lucas Van Berkel efektownie z krótkiej.

Polska – Kanada 2:1, 19:19 Zablokowany Dawid Konarski.

Polska – Kanada 2:1, 18:17 Sharone Vernon-Evans obił polski blok.

Polska – Kanada 2:1, 17:16 Kanadyjczycy zmniejszyli straty.

Polska – Kanada 2:1, 16:13 Jakub Kochanowski z krótkiej. Trzy oczka przewagi Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Kanada 2:1, 15:12 Dawid Konarski zaatakował blok-aut.

Polska – Kanada 2:1, 14:11 Aleksander Śliwka wykorzystał kontrę Polaków.

Polska – Kanada 2:1, 13:11 Błąd przekroczenia linii u Kanadyjczyków.

Polska – Kanada 2:1, 11:10 Sharone Vernon-Evans zaserwował w siatkę.

Polska – Kanada 2:1, 9:8 Nicholas Hoag zaatakował bez bloku, co potwierdziła weryfikacja.

Polska – Kanada 2:1, 7:8 Punkt zaliczki Kanady na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Kanada 2:1, 7:7 Aleksander Śliwka przepchnął piłkę mimo bloku rywali.

Polska – Kanada 2:1, 6:7 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Polska – Kanada 2:1, 4:5 Sharone Vernon-Evans skuteczny na początku seta.

Polska – Kanada 2:1, 1:2 Rozpoczął się czwarty set. Czy ostatni w tym meczu?

Polska – Kanada 2:1 (25:20, 25:27, 25:20) Sharone Vernon-Evans trafił w siatkę. Polska prowadzi 2:1 po trzecim secie.

Polska – Kanada 1:1, 24:20 Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Kanada 1:1, 24:19 Karol Kłos z krótkiej! Piłka setowa dla Polski!

Polska – Kanada 1:1, 23:19 Zablokowany Bartosz Kwolek.

Polska – Kanada 1:1, 22:16 Nicholas Hoag zablokowany!

Polska – Kanada 1:1, 20:15 Serwis Kanadyjczyków w siatkę.

Polska – Kanada 1:1, 19:14 Nicholas Hoag zatrzymany blokiem.

Polska – Kanada 1:1, 18:14 Aleksander Śliwka poradził sobie z potrójnym blokiem. Trener Glenn Hoag poprosił o przerwę.

Polska – Kanada 1:1, 16:14 Sharone Vernon-Evans skuteczny w tej odsłonie.

Polska – Kanada 1:1, 16:13 Trzy oczka różnicy na drugiej przerwie technicznej.

Polska – Kanada 1:1, 15:12 Atak Kanadyjczyków w siatkę.

Polska – Kanada 1:1, 14:12 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Polska – Kanada 1:1, 12:12 Kanadyjczycy znów odrobili stratę.

Polska – Kanada 1:1, 12:10 Stephen Maar zablokowany.

Polska – Kanada 1:1, 10:10 Dwa skuteczne ataki Sharone Vernona-Evansa.

Polska – Kanada 1:1, 10:8 Techniczny atak Jakuba Kochanowskiego.

Polska – Kanada 1:1, 8:7 Nicholas Hoag zaatakował w aut. Punkt zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Kanada 1:1, 6:6 Kolejny błąd Kanadyjczyków w polu serwisowym.

Polska – Kanada 1:1, 4:4 Dawid Konarski skończył kontrę Polaków.

Polska – Kanada 1:1, 3:4 Przestrzelona zagrywka Kanadyjczyków.

Polska – Kanada 1:1, 1:3 Artur Szalpuk zatrzymany przez Sharone Vernona-Evansa.

Polska – Kanada 1:1, 1:1 Obie ekipy rozpoczęły trzecią odsłonę.

Polska – Kanada 1:1 (25:20, 25:27) Polacy pogubili się po zagrywce rywali. Siatkarze spod znaku Klonowego Liścia wyrównali stan meczu.

Polska – Kanada 1:0, 25:26 Artur Szalpuk posłał piłkę w aut.

Polska – Kanada 1:0, 25:25 Aleksander Śliwka skutecznie zaatakował.

Polska – Kanada 1:0, 24:25 Piłka setowa dla Kanady.

Polska – Kanada 1:0, 24:24 Sharone Vernon-Evans odpowiedział skutecznym atakiem. Gramy na przewagi.

Polska – Kanada 1:0, 24:23 Jason DeRocco zaatakował w aut! Piłka setowa dla Polski.

Polska – Kanada 1:0, 23:23 Sharone Vernon-Evans popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Kanada 1:0, 22:22 Zapowiada się zacięta końcówka.

Polska – Kanada 1:0, 22:21 Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Kanada 1:0, 22:20 Artur Szalpuk popisał się skutecznym atakiem, choć Kanadyjczycy reklamowali rzuconą piłkę.

Polska – Kanada 1:0, 21:20 Skutecznie Stephen Maar.

Polska – Kanada 1:0, 20:18 Jakub Kochanowski - as serwisowy. Trener Glenn Hoag poprosił o drugi czas.

Polska – Kanada 1:0, 19:18 Polacy uzyskali prowadzenie.

Polska – Kanada 1:0, 18:18 Stephen Maar nie trafił w boisko. Trener Glenn Hoag poprosił o przerwę.

Polska – Kanada 1:0, 17:18 Artur Szalpuk skutecznie po prostej.

Polska – Kanada 1:0, 16:17 Aleksander Śliwka zaatakował po ciasnym skosie.

Polska – Kanada 1:0, 15:16 Punkt zaliczki Kanadyjczyków na drugiej przerwie.

Polska – Kanada 1:0, 15:15 Aleksander Śliwka wypchnął piłkę w aut po dłoniach rywali. Straty odrobione!

Polska – Kanada 1:0, 13:15 Jakub Kochanowski obił blok rywali, ale piłka wpadła w narożnik boiska.

Polska – Kanada 1:0, 13:14 Aleksander Śliwka zaatakował po prostej, po dłoniach rywala.

Polska – Kanada 1:0, 10:12 Kanadyjczycy utrzymują przewagę.

Polska – Kanada 1:0,  9:10 Jakub Kochanowski obił dłonie blokujących rywali.

Polska – Kanada 1:0, 6:8 Dwa oczka tracą Polacy na pierwszej przerwie drugiej partii.

Polska – Kanada 1:0, 5:6 Artur Szalpuk skutecznie z lewego skrzydła.

Polska – Kanada 1:0, 3:4 Kanadyjczycy wygrali długą akcję.

Polska – Kanada 1:0, 3:3 Wyrównany początek seta.

Polska – Kanada 1:0, 1:2 Rozpoczęła się druga odsłona!

Polska – Kanada 1:0 (25:20)  Artur Szalpuk efektownym atakiem z drugiej linii zakończył pierwszą odsłonę!

Polska – Kanada 0:0, 24:19 Piłka setowa dla Polaków.

Polska – Kanada 0:0, 23:18 Stephen Maar zaatakował po skosie w aut. Druga przerwa dla szkoleniowca Kanady.

Polska – Kanada 0:0, 21:18 Efektownym atakiem popisał się Sharone Vernon-Evans.

Polska – Kanada 0:0, 20:16 Przestrzelona zagrywka Kanadyjczyków.

Polska – Kanada 0:0, 19:15 Trener Glenn Hoag poprosił o czas.

Polska – Kanada 0:0, 18:15 Aleksander Śliwka kiwnął za blok rywali.

Polska – Kanada 0:0, 16:13 Trzy punkty zaliczki mają Polacy na drugiej przerwie.

Polska – Kanada 0:0, 15:13 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Polska – Kanada 0:0, 13:11 Artur Szalpuk zaatakował po dłoniach rywala.

Polska – Kanada 0:0, 11:11 Nicholas Hoag nie trafił w boisko.

Polska – Kanada 0:0, 9:10 Aleksander Śliwka w aut... Cztery punkty z rzędu - Polacy utknęli w jednym ustawieniu.

Polska – Kanada 0:0, 9:9 Skuteczny blok i Kanadyjczycy odrobili straty.

Polska – Kanada 0:0, 8:6 Dwa oczka przewagi Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Kanada 0:0, 7:5 Długa wymiana, którą skończył Dawid Konarski.

Polska – Kanada 0:0, 6:3 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

Polska – Kanada 0:0, 3:1 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

Polska – Kanada 0:0, 1:0 Rozpoczął się ostatni mecz Polaków na turnieju w Urmii. Pierwszy punkt po skutecznym kontrataku wywalczył Aleksander Śliwka.

Polska: Marcin Janusz, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Karol Kłos – Jakub Popiwczak (libero). Trener: Vital Heynen.
Kanada: Brett James Walsh, Arthur Szwarc, Lucas Van Berkel, Sharone Vernon-Evans, Stephen Timothy Maar, Nicholas Hoag – Blair Cameron Bann (libero). Trener: Glenn Hoag.

Czas na hymny obu państw.

To było niebezpieczne! Polscy siatkarze utknęli na ulicach Urmii

Polscy siatkarze wracający z meczu Ligi Narodów z Iranem, utknęli na ulicach Urmii. Odległość trzech i pół kilometra jaka dzieliła halę od hotelu, pokonali w dwie godziny! - Nie było wielkiej agresji, ale to było niebezpieczne - powiedział Tomasz Swędrowski.

Skład Polaków: Marcin Janusz, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Karol Kłos – Jakub Popiwczak (libero).

Liga Narodów: Polska - Kanada. Transmisja w Polsacie Sport

Przed reprezentacją Polski siatkarzy ostatni mecz na turnieju Ligi Narodów w irańskiej Urmii. Podopieczni Vitala Heynena po dwóch porażkach, na zakończenie zmagań zmierzą się z Kanadą, która również na swoim koncie posiada dwa niepowodzenia. Kto przerwie złą passę? Transmisja spotkania w Polsacie Sport.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Kanada. Początek spotkania o godzinie 13.00.