Pierwsze starcie obu ekip odbyło się 18 maja. Wówczas tarnowianie wykorzystali atut własnego toru i zwyciężyli 49:41. Znakomicie tego dnia w barwach gospodarzy zaprezentowali się Peter Ljung oraz Wiktor Kułakow. Po drugiej stronie barykady wyróżniali się Tobiasz Musielak i Rohan Tungate.

 

Łodzianie oprócz meczowego zwycięstwa będą dążyć do zgarnięcia punktu bonusowego. Odrobienie ośmiu oczek jest jak najbardziej realne, a realizacja tego celu byłaby milowym krokiem w stronę awansu do fazy play-off. Przypomnijmy, że podopieczni Lecha Kędziory plasują się na przedostatnim, szóstym miejscu, ale mają tylko punkt straty do czwartej Unii.

 

Planem minimum Jaskółek jest wywiezienie z centralnej Polski wspomnianego bonusa. Przyjezdni są jednak w stanie pokusić się o niespodziankę i zgarnąć pełną pulę. Czy pomoże w tym duet Kułakow-Ljung? Do tego potrzebna jest jeszcze dobra postawa pozostałych zawodników. Skład uzupełniają Ernest Koza, Artur Czaja, Daniel Kaczmarek i junior Mateusz Cierniak. Nie znamy jeszcze drugiego młodzieżowca w talii Tomasza Proszowskiego.

 

Kogo posyła w bój trener Kędziora? Liderem drużyny jest niewątpliwie Musielak, zestawiony w duecie z Rohanem Tungatem. Dużym znakiem zapytania jest dyspozycja pozostałych jeźdźców - Rafała Okoniewskiego, Kaia Huckenbecka, Daniela Jeleniewskiego i Kamila Kiełbasy. Podobnie jak w teamie Unii, nieznane jest nazwisko drugiego juniora.

 

W poprzedniej kolejce spadkowicz z PGE Ekstraligi minimalnie pokonał Car Gwarant Start Gniezno 46:44. W tym samym czasie łodzianie ulegli w Daugavpils tamtejszemu Lokomotivowi 34:44.

 

Zdecydowanie większa presja towarzyszyły ekipie Orła, który nie tylko jedzie na własnym torze, ma mniej punktów, ale w tabeli zaplecza PGE Ekstraligi posiada dwa mecze więcej, które już odjechała. Limit błędów jest zatem ograniczony do zera, co zwiastuje duże emocje w niedzielne popołudnie.

 

Orzeł Łódź:
9. Tobiasz Musielak
10. Rohan Tungate
11. Rafał Okoniewski
12. Kai Huckenbeck
13. Daniel Jeleniewski
14. Kamil Kiełbasa
14.

 

Unia Tarnów:
1. Wiktor Kułakow
2. Ernest Koza
3. Artur Czaja
4. Daniel Kaczmarek
5. Peter Ljung
6. Mateusz Cierniak
7.

 

Transmisja meczu Orzeł Łódź - Unia Tarnów o godz. 14:25 w Polsacie Sport Extra.