Chińczycy kuszą gwiazdę Bayernu Monachium. Oferują mu fortunę

Piłka nożna
Chińczycy kuszą gwiazdę Bayernu Monachium. Oferują mu fortunę
fot. PAP/DPA

W ostatnich latach chiński kierunek stał się szczególnie popularny wśród piłkarskich gwiazd. Stało się tak rzecz jasna za sprawą pieniędzy, które Chińczycy oferują. "Kicker" poinformował, że tym razem gigantyczną ofertę z Państwa Środka otrzymał Thomas Mueller. Wychowanek Bayernu Monachium odrzucił jednak propozycję 25 mln euro za sezon gry!

Według doniesień "Kickera", 100-krotny reprezentant Niemiec nie skusi się na wielką kasę z Chin. Jednak w przyszłości nie wykluczał, że nie przeniesie się do Azji. Aktualnie mistrz świata z 2014 roku miał stwierdzić, że jest za młody i zbyt dobry, żeby wyjeżdżać do Chiny.

 

Niemiecki dziennik nie ujawnił natomiast nazwy klubu, który chce sprowadzić Muellera. Za to dziennikarze pracujący dla "Kickera" zdradzili, że Chińczycy oferują mu zarobki rzędu 25 mln euro. W Bayernie doświadczony zawodnik zarabia około 15 mln euro. Jednak ogromna podwyżka, na tym etapie kariery nie jest w stanie przekonać wychowanka Bawarczyków do zmiany barw klubowych.

 

W przeszłości gracz urodzony w bawarskim miasteczku Weilheim in Oberbayern, miał wiele ofert z innych klubów. Kilka lat temu Manchester United próbował namówić go na transfer. Jednak Mueller pozostaje do dziś wierny Bayernowi, z który m.in. ośmiokrotnie wywalczył mistrzostwo Niemiec.

 

Klubowy kolega Roberta Lewandowskiego przez jedenaście lat gry w barwach monachijskiego zespołu rozegrał 485 meczów, w których strzelił 185 goli. Do tego zanotował 167 asyst.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie