Igrzyska Europejskie: Pięściarze powalczą dodatkowo w mistrzostwach Europy

Sporty walki
Igrzyska Europejskie: Pięściarze powalczą dodatkowo w mistrzostwach Europy
fot. PAP

W drugiej edycji rozpoczynających się w piątek w Mińsku Igrzysk Europejskich, pięściarze walczyć będą także o medale mistrzostw Europy. Z kolei pięściarki turniej o ME mają zaplanowany pod koniec sierpnia w Hiszpanii.

Ringowa rywalizacja w białoruskiej stolicy odbywać się będzie w 10 kategoriach wagowych (komplet) męskich (od 49 kg do +91 kg) i w pięciu kobiecych (51 kg, 57 kg, 60 kg, 69 kg, 75 kg).

 

W składzie polskiej reprezentacji bokserów jest dziewięciu zawodników, którzy powalczą również o medale ME. Trener Ireneusz Przywara nie zdecydował się na powołanie nikogo tylko w wadze 52 kg.

 

Największą niespodzianką jest brak Mateusza Polskiego (64 kg), brązowego medalisty Igrzysk Europejskich z 2015 roku i mistrzostw Europy z 2017 roku. Do Mińska pojedzie odkrycie ostatnich miesięcy Damian Durkacz, który pokonał Polskiego w finale turnieju im. Feliksa Stamma, a także wygrał wszystkie walki w meczach międzypaństwowych w poprzednim sezonie.

 

"Oprócz niego, na Białorusi wystąpią: Jakub Słomiński (49 kg), Jarosław Iwanow (56 kg), Radomir Obruśniak (60 kg), Filip Wąchała (69 kg), Rafał Perczyński (75 kg), Mateusz Goiński (81 kg), Tomasz Niedźwiecki (91 kg) i Adam Kulik (+91 kg)" - poinformował PAP Przywara, dawny szkoleniowiec Tomasza Adamka.

 

Ostatnie tygodnie Biało-Czerwoni spędzili na krajowych zgrupowaniach, m.in. we Władysławowie, a także rywalizując w Memoriałach Stamma w Warszawie i Zygmunta Chychły w Gdańsku.

 

Z kolei kobieca drużyna narodowa, prowadzona przez najbardziej utytułowaną zawodniczkę w historii polskiego pięściarstwa żeńskiego Karolinę Michalczuk (była mistrzyni świata i dwukrotna mistrzyni Europy, olimpijka z Londynu), rywalizowała m.in. w turnieju w czeskim Usti nad Łabą, a także trenowała na obozie w Niemczech.

 

"W Igrzyskach Europy wystartują: Sandra Drabik (51 kg), Aneta Rygielska (60 kg), Karolina Koszewska (69 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg). Nasze, oddzielne mistrzostwa Europy odbędą się zaś w trzeciej dekadzie sierpnia w Hiszpanii" - przekazała Michalczuk.

 

Zamieszanie z wyborem szefa światowej federacji AIBA (Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie akceptuje oskarżanego o działalność przestępczą Gafura Rachimowa) sprawiło, że wciąż nie wiadomo, jak będą wyglądały kwalifikacje do turnieju olimpijskiego w Tokio w 2020 roku.

 

"Nie została ogłoszona ścieżka awansu na igrzyska w Japonii. Podobno decyzje mają zapaść w dniach 26-28 czerwca podczas obrad MKOl w Lozannie" - dodał p.o. kierownika wyszkolenia PZB Arkadiusz Szwedowicz.

 

Transmisje z Igrzysk Europejskich na sportowych antenach Polsatu oraz na Polsatsport.pl.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze