Najlepszy strzelec Wisły Kraków odchodzi do Eredivisie

Piłka nożna
Najlepszy strzelec Wisły Kraków odchodzi do Eredivisie
fot. Cyfrasport

Piłkarz Wisły Kraków Marko Kolar przechodzi do holenderskiego FC Emmen. Chorwat w poprzednim sezonie ekstraklasy był najlepszym strzelcem "Białej Gwiazdy" zdobywając 12 bramek.

Kwota transferu 24-letniego napastnika nie została podana, ale jak poinformowała oficjalna strona internetowa Wisły holenderski klub, który w poprzednim sezonie Eredivisie zajął 14. miejsce, zapłacił kwotę równą klauzuli odstępnego, jaką zawodnik miał wpisaną w kontrakcie.

 

Kolar do Wisły przeszedł we wrześniu 2017 roku z Lokomotivy Zagrzeb. W pierwszym sezonie zagrał tylko w pięciu meczach. W minionych rozgrywkach stał się już kluczowym zawodnikiem ekipy Macieja Stolarczyka. Formą imponował zwłaszcza wiosną. W sumie wystąpił w 26 meczach, w których strzelił 12 goli stając się najskuteczniejszym piłkarzem w drużynie.

 

 

Z krakowskim klubem, oprócz Kolara, po zakończeniu sezonu rozstali się: Sławomir Peszko, który powrócił po wypożyczeniu do Lechii Gdańsk, Wojciech Słomka przeniósł się do Zagłębia Sosnowiec, a Michał Śliwa do Miedzi Legnica. Kontraktów nie przedłużono z Matejem Palcicem i bramkarzem Tobiaszem Weinzettelem, który rozpoczął treningi z Miedzią.

 

Wisła do tej pory pozyskała trzech nowych piłkarzy - Davida Niepsuja z Pogoni Szczecin, Mateusza Maka z Lechii Gdańsk i Rafała Janickiego, który ostatnio był wypożyczony z Lechii do Lecha Poznań. Wszyscy przenieśli się do Krakowa na zasadzie tzw. wolnego transferu.

 

Wiślacy w poniedziałek od badań lekarskich rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszym treningu spotkają się w środę w swoim ośrodku w Myślenicach.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze