MMA Polska ze współpracą z IMMAF. "Wyłonimy kadrę krajową"

Sporty walki

W Warszawie powstało Stowarzyszenie MMA Polska. Organizacja powołana do reprezentowania środowiska Mieszanych Sztuk Walki w debacie publicznej oraz w mediach. Głównym celem Stowarzyszenia jest dbanie o pozytywny wizerunek MMA oraz scalenia amatorskiego środowiska. Jako jedyna polska organizacja Stowarzyszenie MMA Polska jest zrzeszona w strukturach Międzynarodowej Federacji MMA (IMMAF).

MMA Polska zajmie się edukacją młodzieży, szkoleniem zawodników i trenerów, zadba o bezpieczeństwo sportowej rywalizacji oraz będzie organizować wiele projektów społecznych. Jako jedyna polska organizacja MMA POLSKA jest zrzeszona w strukturach światowego związku - International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF). Tym samy również jako jedyna Organizacja będzie reprezentować polskie MMA na arenie międzynarodowej.

 

- Co oznacza to w praktyce? Jako jedyna instytucja w Polsce będziemy mogli powoływać kadrę Polski i jako jedyni będziemy mogli reprezentować nasz kraj na świecie, na arenach międzynarodowych - powiedział Martin Lewandowski.

 

Wiadomość przekazaną przez założyciela MMA Polska potwierdził także Prezydent Międzynarodowej Federacji MMA.

 

- Gratuluję MMA Polska udanego procesu aplikacyjnego. Dla nas to będzie również wielki zaszczyt móc współpracować z waszym stowarzyszeniem. Nie możemy się doczekać owocnej współpracy na polu amatorskim, które wpłyną na rozwój MMA w Polsce - powiedział Kerrith Brown.

 

MMA POLSKA to przepustka dla wielu młodych ludzi do zaczęcia prawdziwej kariery sportowej. Stowarzyszenie będzie zajmować się sportem amatorskim, ale w zawodowy i profesjonalny sposób. Organizacja będzie nawiązywać relacje z każdą osobą ze sfery publicznej, administracji rządowej, ale także prywatnych przedsiębiorców i firm, którym idea budowy tej dyscypliny sportu u podstaw będzie bliska.

 

- Dzisiaj MMA w Polsce to potężna siła, która jako wydarzenie, na stałe zagościła w ofercie programowej największych stacji telewizyjnych. Naturalną koleją rzeczy jest więc próba uporządkowania rynku federacji MMA w Polsce i fakt powołania naszego Stowarzyszenia - dodał Marian Kmita, współzałożyciel Stowarzyszenia MMA Polska.

 

W załączonym materiale wideo wypowiedzi z konferencji prasowej.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie