Mistrz świata juniorów siatkarzem Chemika Bydgoszcz

Siatkówka
Mistrz świata juniorów siatkarzem Chemika Bydgoszcz
fot. PAP

Mistrz świata juniorów z 2017 roku zasili szeregi Chemika Bydgoszcz. 22-letni rozgrywający Radosław Gil do klubu znad Brdy trafi z Indykpolu AZS Olsztyn.

Gil urodził się 25 stycznia 1997 roku w Kozach. Karierę siatkarską rozpoczął w Bielsku-Białej oraz Czechowicach-Dziedzicach. Od sezonu 2012/13 był w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Przez rok występował również w SMS Spała. 
 
Na swoim koncie ma wicemistrzostwo Polski kadetów, mistrzostwo i drugie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów. Potem do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla, gdzie był zmiennikiem Lukasa Kampy. W PlusLidze zadebiutował w sezonie 2015/16. W 2017 roku przeniósł się do Słowenii, gdzie z Calcit Kamnik zdobył wicemistrzostwo tego kraju. W sezonie 2018/19 reprezentował barwy olsztyńskiego AZS. 
 
 
Jego największym sukcesem w dotychczasowej karierze jest złoty medal na mistrzostwach świata juniorów U–21 wywalczony w 2017 roku w Czechach. Gil był drugim rozgrywającym mistrzowskiej drużyny – pierwsze skrzypce na tej pozycji grał Łukasz Kozub.
RM, Polsat Sport, luczniczkabydgoszcz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze