Złoty Puchar CONCACAF: Wygrane Martyniki i Meksyku

Meksyk pokonał Kanadę 3:1, a Martynika wygrała z Kubą 3:0 w rozegranych w Denver meczach grupy A turnieju o Złoty Puchar CONCACAF. Piłkarskie mistrzostwa strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów odbywają się w USA, Kostaryce i na Jamajce.

Tytułu bronią Amerykanie, którzy łącznie mają w dorobku sześć triumfów w tej imprezie. W klasyfikacji wszech czasów o jeden wyprzedzają ich Meksykanie. Poza tymi zespołami Złoty Puchar udało się wywalczyć jedynie Kanadyjczykom w 2000 roku.

16 drużyn zostało podzielonych na cztery grupy. Faza zasadnicza potrwa do 26 czerwca. Do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup. Finał zaplanowano na 8 lipca w Chicago.

Wyniki:

grupa A

Kuba - Martynika 0:3 (0:1)
Bramki: Joris Marveaux (45), Stephane Abaul (70), Kevin Fortune (85)
Czerwona kartka: Erick Rizo (81, Kuba)

Meksyk - Kanada 3:1 (1:0)
Bramki: dla Meksyku - Roberto Alvarado (40), dwie Andres Guardado (54, 77) - dla Kanady - Lucas Cavallini (75)