ME U-21: Czy Szymański zagra z Hiszpanią?

Piłka nożna
ME U-21: Czy Szymański zagra z Hiszpanią?
fot. CyfraSport

Sebastian Szymański w końcówce spotkania Polska - Włochy na ME U-21 doznał kontuzji uda. Według sztabu kadry występ pomocnika reprezentacji Polski w ostatnim meczu fazy grupowej z Hiszpanią nie jest zagrożony. - Szymański ma zbite udo, ale z Hiszpanią powinien zagrać - powiedział Czesław Michniewicz.

W 87. minucie starcia z Włochami, Szymański został brutalnie sfaulowany przez Nicolo Zaniolo. Włoski zawodnik AS Roma ujrzał za nieprzepisowe zagranie żółtą kartkę, a polski pomocnik doznał urazu uda. Mimo to dograł spotkanie do końca. Po zakończeniu drugiego wygranego boju Polaków na Euro był bardzo chwalony przez Czesława Michniewicza.

 

Mateusz Wieteska zdradził jednak dzień później na kanale Foot Truck na YouTube, że udo jego kolegi z kadry jest w złym stanie. Według Wieteski Szymański miał siną nogę. Sam poszkodowany w czwartek nie chciał zdradzić, jak wygląda stan jego zdrowia. Reporterom powiedział, żeby cierpliwie czekać na sobotę, kiedy to odbędzie się mecz Polska - Hiszpania decydujący o kwestii awansu do półfinału Euro 2019.

 

Nieco więcej na temat uda Szymańskiego powiedział z kolei Czesław Michniewicz. - Szymański ma zbite udo, ale z Hiszpanią powinien zagrać - powiedział selekcjoner, cytowany przez Pawła Kapustę z WP Sportowe Fakty.

 

Szymański od nowego sezonu będzie zawodnikiem Dynama Moskwa, do którego trafił za 3,5 miliona euro z Legii Warszawa. Kwota transferu może jednak ulec podwyższeniu, bowiem w grę wchodzą też ewentualne bonusy.

 

Mecz Polska - Hiszpania wyjaśni nie tylko kwestię awansu do półfinału ME U-21. Polacy mogą również zapewnić sobie awans na igrzyska olimpijskie, które w przyszłym roku odbędą się w Tokio.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze