Ojrzyński: Z tak dużą grupą nigdy nie pracowałem

Piłka nożna
Ojrzyński: Z tak dużą grupą nigdy nie pracowałem
fot. PAP

Przed tygodniem piłkarze Wisły Płock rozpoczęli okres przygotowawczy przed nowym sezonem ekstraklasy. Po zajęciach na swoim obiekcie, w sobotę wyjadą na pierwsze zgrupowanie. W drodze do Grodziska Wielkopolskiego zmierzą się w Łodzi z ŁKS.

- Przez najbliższy tydzień będziemy solidnie trenować i zagramy trzy mecze kontrolne, które traktuję jak jednostki treningowe, bo zawodnicy muszą się wykazać sprytem i umiejętnościami. Jedziemy dużą, ponad 30-osobową ekipą, jeszcze nigdy nie zabierałem na zgrupowanie aż tak licznej grupy – powiedział trener Wisły Płock Leszek Ojrzyński.

 

Wisła rozpoczęła przygotowania 14 czerwca na własnych obiektach. Pierwszy mecz kontrolny piłkarze zagrają w sobotę w Łodzi z beniaminkiem ekstraklasy ŁKS, w drodze na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. W planach mają tam jeszcze dwa spotkania: z cypryjskim AEK Larnaca (25 czerwca) i Broendby IF (29 czerwca).

 

- To bardzo przyzwoici rywale, prezentujący poziom europejski, najlepsze drużyny na okres przygotowawczy. Między meczami będziemy ciężko trenować. Poprzedni tydzień piłkarze na pewno odczuwają w nogach. W Grodzisku będzie porównywalna, a nawet cięższa praca – zapowiedział szkoleniowiec.

 

Zwykle mówi się, że w meczach kontrolnych wynik jest mniej ważny. Leszek Ojrzyński jest innego zdania.

 

- Oczywiście chcemy wszystkie mecze kontrolne wygrać, bo od początku zamierzamy wpajać zawodnikom, żeby grali o zwycięstwo – zapewnił.

 

Na pewno sporo czasu na zgrupowaniu drużyna spędzi na rozmowach.

 

- Jestem zwolennikiem dialogu, doskonale wiem, że czasy niewolnictwa dawno się skończyły i teraz do wielu rzeczy trzeba podejść świadomie, wspólnie, bo jak będziemy patrzeć w jednym kierunku, to więcej osiągniemy. Chcę wiedzieć, co zawodnicy czują, jak się zapatrują na niektóre nasze działania, co mają w głowach. To bardzo ważny czynnik wspólnego pobytu, który może nam pomóc przyspieszyć pewne procesy – dodał.

 

W sobotę ekipa jedzie do Grodziska w ponad 30-osobowym składzie.

 

- Mam nadzieje, że nikt już nie odejdzie, choć jeśli się pojawi ciekawa oferta, to na pewno będziemy ją rozważać. Pojadą wszyscy zawodnicy, w sumie 30 piłkarzy, tak licznej grupy nie zabierałem na zgrupowanie. Wśród nich jest czterech bramkarzy i 26 zawodników z pola, także młodzieżowcy. Nowy przepis o młodzieżowcu w zespole traktujemy bardzo poważnie, trzeba chłopakom dać szansę wywalczenia sobie miejsca w zespole. W wewnętrznym meczu kontrolnym, który rozegraliśmy następnego dnia po naszym pierwszym spotkaniu przed tygodniem, zaprezentowali się bardzo dobrze – chwalił młodych piłkarzy trener.

 

Z Grodziska Wisła wraca 30 czerwca. Treningi na własnych obiektach zostaną urozmaicone meczem kontrolnym z Olimpią Grudziądz (5 lipca) i Rakowem Częstochowa (6 lipca). Podczas drugiego, krótkiego zgrupowania w Szamotułach (od 10 do 13 lipca) piłkarze Wisły zagrają 12 lipca z GKS Tychy, a nazajutrz, po meczu z Odrą Opole, wrócą do Płocka.

 

Rozgrywki ekstraklasy Wisła rozpocznie 22 lipca meczem przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze. 

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze