Igrzyska Europejskie: 12. miejsce strzeleckiego miksta Bartków-Kwiatkowska - Miliwek

Beata Bartków-Kwiatkowska i Oskar Miliwek zajęli 12. miejsce w konkurencji par mieszanych w strzelaniu z pistoletu w Igrzyskach Europejskich w Mińsku. W karabinie pneumatycznym na 10 m Katarzyna Komorowska i Tomasz Bartnik uplasowali się na 18. pozycji.

Bartków-Kwiatkowskiej (ŚTS Tychy) i Miliwkowi (CWZS Zawisza Klub Strzelecki Bydgoszcz) do udziału w finale, z udziałem ośmiu najlepszych par, zabrakło trzech punktów. 17. lokata przypadła koleżance klubowej Miliwka - Klaudii Breś oraz Szymonowi Wojtynie (WKS Śląsk Wrocław). Startowało 27 par.

Złoty medal w pistolecie zdobyli Rosjanie Witalina Bacaraszkina i Artiem Czernousow, a za nimi sklasyfikowani zostali Serbowie Zorana Arunovic i Damir Mikec oraz Niemcy Sandra Reitz i Christian Reitz.

Mistrzami Igrzysk Europejskich w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na 10 m zostali Rosjanie Julia Karimowa i Siergiej Kamienski. Srebro przypadło ich rodakom Anastazji Gałaszkinie i Władimirowi Maslennikowowi, a brąz Czechom Anecie Brabcovej i Filipowi Nepejchalowi.

Komorowska (Społem Łódź) i Bartnik (CWKS Sekcja Strzelecka Legia Warszawa) ukończyli rywalizację na 18. miejscu w gronie 33 duetów.

W sobotę rozegrano kwalifikacje w trapie. Piotr Kowalczyk (Rawicki Klub Sportowy "BOCK") - jedyny reprezentant Polski w stawce 32 zawodników - z wynikiem 65 pkt był 29 i nie awansował do niedzielnego finału. Najcelniej strzelał Czech Jiri Liptak - 74.