Jagiellonia Białystok wygrała sparing z drugoligowcem

W rozegranym w sobotę pierwszym letnim sparingu, Jagiellonia Białystok pokonała drugoligową Pogoń Siedlce 3:0. Mecz rozegrany został w Kępie (Mazowieckie), gdzie piąta drużyna minionego sezonu piłkarskiej ekstraklasy przebywa na 10-dniowym obozie przygotowawczym.

W obu połowach spotkania Jagiellonia zagrała innym składem, do doświadczonych graczy dołączając również młodzieżowców, których w kadrze na to zgrupowanie jest aż dziesięciu. Teoretycznie mocniejsza była "jedenastka", która rozpoczęła mecz, a prawie wszyscy zawodnicy mieli możliwość zagrania przez 45 minut.

Wszystkie gole padły po przerwie. Dwie bramki zdobył Patryk Klimala, jedną Szymon Łapiński.

Trener Ireneusz Mamrot już wcześniej zapowiadał, że w taki sposób zamierza rotować składem w sparingach z teoretycznie słabszymi rywalami (za kilka dni kolejnym będą pierwszoligowe Wigry Suwałki), ale już w spotkaniach z zagranicznymi przeciwnikami (w planie są mecze ze słowackim MFK Ruzomberok i greckim Olimpiakosem Pireus) skład ma się zawęzić do 18-19 zawodników tworzących ścisłą meczową kadrę.

W sobotnim meczu kontrolnym nie zagrali m.in. Chorwat Ivan Runje, który wciąż leczy uraz oraz Serb Mile Savkovic, który co prawda wznowił treningi po ciężkiej kontuzji wykluczającej go z gry w wiosennej rundzie minionego sezonu, ale jeszcze unika pełnych obciążeń.

Zgrupowanie Jagiellonii w Kępie potrwa do końca przyszłego tygodnia. Potem białostoczanie mają już trenować na swoich obiektach. Nowy sezon zainaugurują 19 lipca meczem z Arką w Gdyni.