Real Madryt utworzy kobiecą drużynę

Piłka nożna
Real Madryt utworzy kobiecą drużynę
fot. PAP

Kolejne kluby piłkarskie tworzą sekcje kobiece swoich drużyn. Do tego coraz liczniejszego grona dołączy Real Madryt. W przyszłym roku „Królewscy” wystąpią żeńskiej Liga Iberdrola.

Wiele wskazuje na to, że Real Madryt doczeka się sekcji kobiecej w piłce nożnej. Jak donosi Marca, Florentino Perez chce stworzyć drużynę, która zdominuje żeński futbol w kraju i na świecie. W 2020 roku zespół złożony z kobiet ma dołączyć do Liga Iberdrola, który jest odpowiednikiem La Ligi.

„Królewscy” chcą zająć miejsce klubu CD Tacon, który w tym sezonie awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Odbyły się już rozmowy między drużynami w tej sprawie. Real zapłaci niecałe pół miliona euro za możliwość zastąpienia CD Tacon w kobiecej ekstraklasie. Wkrótce ma nastąpić oficjalne ogłoszenie tej decyzji, która wydaje się formalnością, ponieważ oba zespoły mają bardzo dobre relacje.

To nie pierwszy hiszpański gigant, który zainteresował się kobiecą piłką. Atletico Madryt, Atheltic Bibao, FC Barcelona, Levante oraz Real Sociedad – wszystkie te kluby utworzyły już sekcję piłkarską kobiet.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie