Copa America: Argentyna pokonała Katar i zagra w ćwierćfinale

Argentyna zagra w ćwierćfinale Copa America. W trzeciej kolejce pokonała Katar 2:0 i wobec przegranej Paragwaju z Kolumbią (0:1) zajęła drugie miejsce w tabeli grupy B. Na listę strzelców wpisali się Lautaro Martinez i Sergio Aguero.

Argentyna, jak zwykle wymieniana wśród faworytów Copa America 2019, po dwóch kolejkach zamykała tabelę grupy B. Musiała więc wygrać z Katarem, by zachować szans na awans.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla Albicelestes. W 4. minucie Bassam Al-Rawi popełnił fatalny błąd i piłkę tuż przed polem karnym przejął Lautaro Martinez, który chwilę później nie miał problemów z pokonaniem Saada Al-Sheeba.

Argentyńczycy kontrolowali grę. Nie przełożyło się to jednak na zbyt wiele groźnych sytuacji bramkowych. Co więcej, niewiele brakowało, żeby rywale doprowadzili do remisu. Pod koniec pierwszej połowie szansę na rehabilitację miał Al-Rawi, który uderzył z rzutu wolnego. Pomylił się minimalnie, bo trafił w słupek. Był to jedyny strzał jego drużyny w pierwszych 45 minutach.

Po zmianie kilka sytuacji okazji miał Sergio Aguero. Nie wpisał się jednak na listę strzelców, ponieważ albo na posterunku był bramkarz, albo jego uderzenie było blokowane przez obrońców. Szansę zmarnował także Lionel Messi.

Aguero dopiął swego w 82. minucie. Napastnik Manchesteru City dostał piłkę od Paulo Dybali, minął dwóch rywali i pokonał bramkarza płaskim strzałem. W ten sposób ustalił wynik, przypieczętowując awans Argentyny do ćwierćfinału Copa America.

Katar - Argentyna 0:2 (0:1)

Bramki: Martinez 4, Aguero 82

Katar: Saad Al-Sheeb – Pedro Correia (85. Hamid Ismaeil), Bassam Al-Rawi, Boualem Khoukhi, Tarek Salman, Salem Al-Hajri (77. Abdullah Al-Ahrak) – Hassan Al-Haydos, Karim Boudiaf, Abdulaziz Hatem – Akram Afif, Ali Almoez

Argentyna: Franco Armani – Renzo Saravia, Juan Foyth (85. German Pezzella), Nicolas Otamendi, Nicolas Tagliafico – Giovani Lo Celso (55. Marcos Acuna), Leandro Paredes, Rodrigo De Paul – Lionel Messi – Sergio Aguero, Lautaro Martinez (76. Paulo Dybala)

Żółte kartki: Almoez, Boudiaf, Al-Ahrak – Lo Celso, Foyth