Igrzyska Europejskie: Polscy lekkoatleci bez medali

Inne
Igrzyska Europejskie: Polscy lekkoatleci bez medali
fot. PAP

W pierwszym dniu rywalizacji lekkoatletów na arenach Igrzysk Europejskich w Mińsku odbyła się pierwsza faza zawodów drużynowych - runda kwalifikacyjna. Reprezentacja Polski, zajęła szóste miejsce w grupie 3., a indywidualnie Biało-Czerwonych zabrakło w gronie medalistów.

Rywalizacja w konkurencjach lekkoatletycznych prowadzona jest w nowej formule nazwanej DNA (Dynamic New Athletics). Składa się na nią dziewięć konkurencji - siedem indywidualnych (100 metrów kobiet i mężczyzn, 100 m ppł kobiet, 110 m ppł mężczyzn, rzut oszczepem kobiet, skok w dal kobiet, skok wzwyż mężczyzn) oraz dwie sztafety mieszane - 4x400 m oraz pościgowa (800 m, 600 k, 400 m, 200 m k).

 

Zespoły, podzielone na grupy, walczą w eliminacjach o awans do dalszej rundy rywalizacji. Bezpośrednio do półfinału awansowali zwycięzcy grup i dodatkowo dwie drużyny z największą liczbą zdobytych punktów.

 

W tej fazie rywalizacji przyznawane są już medale indywidualne w poszczególnych konkurencjach na podstawie wyników uzyskanych w grupach. Żadnemu z reprezentantów Polski nie udało się uplasować się na medalowych pozycjach.

 

Do półfinałów awansowały w niedzielę bezpośrednio reprezentacje Czech, Białorusi, Niemiec, Rosji, Francji i Ukrainy. Pozostałe zespoły narodowe, w tym Polska, rywalizować będą we wtorek w ćwierćfinałach o kolejne sześć miejsc.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie