ME rugby 7: Polacy na 11. miejscu i bez turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk

Polscy rugbiści zajęli 11., przedostatnie miejsce w turnieju mistrzostw Europy Sevens Grand Prix Series w Moskwie. Dziewięć czołowych drużyn z tej imprezy zapewniło sobie udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Tokio.

Impreza w Rosji otworzyła rywalizację w tegorocznych ME. W sobotę biało-czerwoni przegrali z Niemcami 14:45, Portugalczykami 10:38 oraz Walijczykami 0:48 i zajęli ostatnie miejsce w grupie B.

W związku z tym dzień później walczyli w dolnej części stawki. Wówczas najpierw przegrali z ekipą gospodarzy 17:34, a następnie w pojedynku o 11. miejsce pokonali Rumunów 21:19.

Triumfowali Francuzi, którzy w finale odnieśli zwycięstwo nad broniącymi tytułu Irlandczykami 31:26. Na trzeciej pozycji uplasowali się Anglicy.

Dziewięć najlepszych zespołów z Moskwy uzyskało prawo startu w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk, którzy odbędzie się w dniach 13-14 lipca we francuskim Colomiers. Stawkę uczestników uzupełnią trzy drużyny z innych klas rozgrywkowych - Men 7’s Trophy i Men 7’s Conference.

Druga tegoroczna impreza GPS odbędzie się w dniach 20-21 lipca w Łodzi.