Nice 1 Liga Żużlowa: Unia Tarnów górą w hicie. Lider pokonany

Żużel

Unia Tarnów wygrała z PGG ROW Rybnik 51:39 w szlagierze 11. kolejki Nice 1 Ligi Żużlowej. Tarnowianie zainkasowali również punkt bonusowy za dwumecz. Dzięki temu zmniejszyli stratę do lidera.

W obecnym sezonie oba zespoły zmierzyły się już w 4. kolejce. Niesprzyjająca pogoda w Rybniku pozwoliła na rozegranie jedynie trzynastu biegów, po których lepsi okazali się miejscowi. Mecz zakończył się wynikiem 43:35.

 

Rewanż przyniósł zupełnie inne rozstrzygnięcie. Gospodarze wyszli na prowadzenie już po drugim biegu i nie oddali go do samego końca, powiększając stopniowo przewagę. Pierwsze skrzypce grali Wiktor Kułakow i Peter Ljung, którzy zdobyli w sumie 27 punktów.

 

- Najważniejsze, że byliśmy teraz lepsi. Mamy bonus. Najważniejsze, że wygraliśmy - powiedział Kułakow w rozmowie z Polsatem Sport.

 

Unia Tarnów - PGG ROW Rybnik 51:39

 

Unia Tarnów: Wiktor Kułakow 15, Peter Ljung 12, Daniel Kaczmarek 9, Artur Czaja 8, Mateusz Cierniak 4, Ernest Koza 2, Przemysław Konieczny 1

 

PGG ROW Rybnik: Kacper Woryna 14, Troy Batchelor 10, Mateusz Szczepaniak 7, Nick Morris 4, Robert Chmiel 3, Linus Sundstroem 1, Mateusz Tudzież 0

 

Pierwszy mecz: 43:35 dla ROW Rybnik. Punkt bonusowy: Unia Tarnów.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie