Igrzyska Europejskie: Polacy bez medalu w koszykówce 3x3

Polska zajęła czwarte miejsce w turnieju koszykówki 3x3 podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku. Biało-Czerwoni przegrali w półfinale z Rosją 13:17, a w meczu o trzecie miejsce ulegli Białorusinom 15:21.

Białorusiny szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Po czterech minutach nasi wschodni sąsiedzi prowadzili pięcioma punktami. Co gorsza ich przewaga z minuty na minutę sie powiększała. W końcu Polacy zaczęli odrabiać straty. Doprowadzili do wyniku 16:13, ale nic więcej nie dali rady wskórać. Białoruś wygrała 21:15. Polacy zajęli czwartą pozycję.

W fazie grupowej Polacy wygrali w piątek z Rumunią 21:9, zaś w sobotę ulegli Serbii 14:20 i pokonali Andorę 21:12. W ćwierćfinale sprawili niespodziankę i wygrali z Litwą 19:16. W półfinale Biało-Czerwoni przegrali z Rosją 13:17. "Sborna"w finale zagra z Łotwą.

W Mińsku Polacy występują w składzie: Maciej Adamkiewicz (Ogniwo Szczecin), Mariusz Konopatzki (Legia Warszawa), Wojciech Pisarczyk (Pogoń Prudnik) i Michał Wojtyński (KK Warszawa).

To druga drużyna Polski, ponieważ pierwsza, najsilniejsza czwórka występowała do niedzieli w mistrzostwach świata w Amsterdamie. Biało-czerwoni zajęli tam trzecie miejsce, wygrywając w meczu o brąz z Serbią 18:15.