Igrzyska Europejskie 2019: Cztery polskie osady kajakarskie awansowały z półfinałów

Cztery polskie osady kajakarskie awansowały we wtorkowe popołudnie z półfinałów do decydujących zmagań w Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Wcześniej trzy inne zakwalifikowały się do finałów bezpośrednio z wyścigów eliminacyjnych.

W półfinałowym wyścigu C2 na 1000 m Mateusz Kamiński i Michał Kudła zajęli pierwsze miejsce. Świetnie w rywalizacji K1 na 500 metrów spisała się też Anna Puławska, która była pierwsza w swoim wyścigu.

Najlepsze w półfinale okazały się także rywalizujące w kanadyjkach na 500 m - Sylwia Szczerbińska i Magda Stanny.

Natomiast w konkurencji K1 na 1000 metrów Rafał Rosolski zajął drugie miejsce w swoim wyścigu półfinałowym i również wystąpi w walce o medale.

Ta sztuka nie udała się we wtorkowe popołudnie dwóm osadom. W rywalizacji K2 na 1000 m Martin Brzeziński i Bartosz Stabno uplasowali się w półfinale na szóstej pozycji.

Z kolei w K4 na 500 m Przemysław Korsak, Dawid Putto, Piotr Mazur i Norbert Kuczyński zajęli w wyścigu półfinałowym piąte, ostatnie miejsce.

Wcześniej bezpośrednio do finału z eliminacji awansowała czwórka kobieca w wyścigu na 500 metrów (Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska), a w serii przedpołudniowej dokonały tego Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk w K2 na 500 oraz kanadyjkarz Tomasz Kaczor na 1000 metrów.