Igrzyska Europejskie 2019: Finał skoków na trampolinie bez Polaków

Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski nie zakwalifikowali się do finału rywalizacji singlistów w skokach na trampolinie na Igrzyskach Europejskich. W poniedziałek w duecie wywalczyli złoty medal, na razie jedyny uzyskany przez polską reprezentację w Mińsku.

Jaworski zajął w kwalifikacjach 11., a Zakrzewski - 22. miejsce. Do rywalizacji o medale awansowało ośmiu najlepszych zawodników.

W poniedziałek w skokach synchronicznych stanęli na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając Ukraińców i Francuzów.

Jaworski i Zakrzewski są zawodnikami KS AZS AWF Poznań. Zakrzewski jest brązowym medalistą mistrzostw świata z 2014 roku, wówczas w parze z Tomaszem Adamczykiem. Trzy i cztery lata później startował już z Jaworskim - biało-czerwoni zajęli dwukrotnie siódme miejsce.