Złoty Puchar CONCACAF: Niespodziewane zwycięstwo Haiti

Haiti niespodziewanie wygrało z Kostaryką 2:1 w rozegranym w amerykańskim Harrison meczu grupy B turnieju o Złoty Puchar CONCACAF, piłkarskich mistrzostw strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Zwycięzcy w 1/4 finału zagrają z Kanadą, a pokonani z Meksykiem.

Tytułu bronią Amerykanie, którzy łącznie mają w dorobku sześć triumfów w tej imprezie. W klasyfikacji wszech czasów o jeden wyprzedzają ich Meksykanie. Poza tymi zespołami Złoty Puchar udało się wywalczyć jedynie Kanadyjczykom w 2000 roku.

16 drużyn zostało podzielonych na cztery grupy. Faza zasadnicza potrwa do 26 czerwca. Do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup. Finał zaplanowano na 7 lipca w Chicago.

Wyniki:

grupa B

Bermudy - Nikaragua 2:0 (0:0)
  Bramki: LeJuan Simmons (60), Nahki Wells (71).

Haiti - Kostaryka 2:1 (0:1)
  Bramki: dla Haiti - Duckens Nazon (57-karny), Djimy Bend Alexis (81); dla Kostaryki - Djimy