Igrzyska Europejskie: Polscy zapaśnicy bez sukcesów w środę

Sporty walki
Igrzyska Europejskie: Polscy zapaśnicy bez sukcesów w środę
fot. PAP/EPA

Bez większych sukcesów walczyli w środę polscy zapaśnicy w stylu wolnym podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku. W 1/8 finału przegrali Radosław Baran i Paula Kozłow, a w ćwierćfinale - Agnieszka Wieszczek-Kordus i Krzysztof Bieńkowski. Baran wystąpi jednak jeszcze w repesażu.

Rywalizujący w kategorii 97 kg w stylu wolnym Radosław Baran przegrał w 1/8 finału z Nurmagomedem Gadżijewem 0:8. Azer wygrał później również swoje walki ćwierćfinałową oraz półfinałową i czeka go walka o złoto, więc Polak wystąpi w czwartkowym repasażu. Przeciwnikiem Barana będzie Gruzin Elizbar Odikadze.
 
Inny z polskich wolniaków Bieńkowski (65 kg) pokonał w 1/8 finału reprezentanta Francji Ilmana Mukhtarova, a w 1/4 finału przegrał 0:7 z Rosjaninem Achmedem Czakajewem, który z kolei przegrał swoją półfinałową walkę.
 
Kozłow (53 kg) w 1/8 finału uległa 0:10 Rosjance Stalwirze Orszusz, która dotarła do półfinału i tam uznała wyższość rywalki.
 
Doświadczona Wieszczek-Kordus (68 kg) pokonała w 1/8 finału Czeszkę Adelę Hanzlickovą 5:2. W ćwierćfinale przegrała jednak 2:12 z Ukrainką Ałłą Czerkasową, która z kolei doznała porażki w półfinale.
 
Transmisje Igrzysk Europejskich na sportowych antenach Polsatu i na Polsatsport.pl.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze