Euro U-21: Niemcy pokonały rewelacyjną Rumunię!

Niespodzianka długo wisiała w powietrzu, jednak reprezentacja Niemiec zrobiła swoje i zagra w finale mistrzostw Europy do lat 21 o obronę trofeum. Nasi zachodni sąsiedzi pokonali 4:2 rewelacyjną Rumunię po niesamowitej końcówce spotkania!

Rumuni wysoko zawiesili poprzeczkę obrońcom tytułu, jednak nie wytrzymali tempa narzuconego przez młodych Niemców w samej końcówce. Na prowadzenie za sprawą Nadiema Amiriego wyszli faworyci, jednak to rewelacja turnieju na przerwę schodziła z prowadzeniem po dublecie George Puscasa.

Po zmianie stron swoich kolegów poderwał najlepszy strzelec turnieju we Włoszech, Gian-Luca Waldschmidt, który tuż po przerwie zamienił jedenastkę na gola.

Wszystko miało rozstrzygnąć się w końcówce, w której więcej zimnej krwi zachowali faworyci. Waldschmidt zaskoczył wszystkich, do swojej gamy zagrań dokładając skutecznie wykonany rzut wolny, a rywali w doliczonym czasie gry dobił Amiri po... kolejnym stałym fragmencie tego typu. Waldschmidt ma siedem goli w czterech meczach i wydaje się, że tytułu króla strzelców nikt mu nie odbierze. Na drugie miejsce w klasyfikacji awansował Puscas, który zdobył cztery bramki.

Niemcy raz jeszcze wystąpią w finale, gdzie zmierzą się z lepszym z pary Francja - Hiszpania. Wszyscy czterej półfinaliści automatycznie kwalifikują się na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio. Finał zostanie rozegrany w niedzielę w Udine.

Niemcy U-21 - Rumunia U-21 4:2 (1:2)

Bramki: Nadiem Amiri 21, 90+3, Gian-Luca Waldschmidt k. 51, 90 - George Puscas k 26, 44

Czerwona kartka: Alexandru Pascanu (Rumunia, 90+2).