Igrzyska Europejskie: Świetny dzień i trzy brązowe medale dla Polski w kajakarstwie

Inne

Czwartek okazał się świetnym dniem dla polskiego kajakarstwa na Igrzyskach Europejskich 2019 w Mińsku. Biało-Czerwonym udało się zdobyć trzy brązowe medale, a zawisły one na szyjach Marty Walczykiewicz, Doroty Borowskiej i nasza żeńska czwórka na 500 m.

Zaczęło się od brązu naszej czwórki na 500 m, w składzie: Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska. Zwyciężyły Węgierki, które po pasjonującym finiszu wyprzedziły osadę Białorusi.
 
Najlepiej wystartowały Białorusinki, które powoli oddalały się od reszty stawki. Polki płynęły w czołówce, na półmetku zajmowały trzecie miejsce i w pewnym momencie były mocno naciskane przez Niemki.
 
Ostatecznie odparły ten atak, wyprzedzając rywalki o 0,443 s. Poza ich zasięgiem były reprezentantki gospodarzy i Węgierki. Te ostatnie świetnie finiszowały, sięgając po złoty medal z przewagą 0,128 s.
 
Później brązowe krążki dołożyły Walczykiewicz w jedynce kajakowej oraz Borowska w jedynce kanadyjkowej na 200 m.
 
W wyścigu na tak krótkim dystansie margines błędu jest minimalny. Walczykiewicz, srebrna medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w tej konkurencji, nie najlepiej wystartowała i nie miała już szans na doścignięcie Dunki Emmy Jorgensen. Kajakarkę z Kalisza wyprzedziła jeszcze Węgierka Danuta Kozak.
 
Kilkanaście minut później Borowska potwierdziła, że można z nią wiązać nadzieje w perspektywie igrzysk w Tokio, gdzie kanadyjkarki zadebiutują w programie olimpijskim. Zajęła trzecią lokatę, a przed nią do mety dopłynęły tylko Białorusinka Alena Nazdrowa i Niemka Lisa Jahn.
 
Dorobek biało-czerwonych w Igrzyskach Europejskich w Mińsku to pięć medali - dwa złote i trzy brązowe. Cztery z nich Polacy zdobyli w kajakarstwie.
ch, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie