Efektowny powrót z wakacji! Bieniek bohaterem starcia z Japonią (WIDEO)

Siatkówka

Mateusz Bieniek wrócił z wakacji i w efektownym stylu zameldował się na parkiecie w meczu Ligi Narodów siatkarzy przeciwko Japonii! Środkowy reprezentacji Polski był jednym z głównych aktorów wygranej przez Polaków konfrontacji.

Sens gry Bieńka w tym spotkaniu poddawano w wątpliwość. Siatkarz miał za sobą dłuższą przerwę, ponieważ po turnieju w Chinach udał się na zasłużone wakacje. Ostatnio trenował na zgrupowaniu w Spale i (podobnie jak Bartosz Filipiak) dotarł do Lipska dopiero dzień przed meczem. Selekcjoner Vital Heynen postanowił jednak, że Bieniek przeciwko Japończykom wyjdzie w pierwszym składzie. Jak się okazało, miał rację.
 
Bieniek rozegrał bardzo dobre spotkanie, był wyróżniającym się zawodnikiem tego widowiska. Udanie współpracował z rozgrywającym Marcinem Komendą, z którym przed laty spotkał się w Effectorze Kielce. Zdobył 14 punktów (w polskiej ekipie lepszym wynikiem może się pochwalić jedynie Maciej Muzaj). Na dorobek środkowego zebrało się 11 skutecznych ataków, 2 bloki i jeden as serwisowy. Punktował w ważnych momentach tego, wygranego przez Polskę 3:1, meczu.
 
ch, RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie