Przyleciał, zadebiutował i wygrał! Nowy siatkarz w kadrze Heynena

Siatkówka

– Można powiedzieć – szybka akcja. Wczoraj przyleciałem, dziś udało mi się zadebiutować w kadrze. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem wejść chociaż na chwilę i poczuć tę atmosferę, jaka jest na hali. Udało się skończyć atak, zablokować, wygraliśmy spotkanie 3:1. Super – powiedział po meczu Ligi Narodów z Japonią Bartosz Filipiak.

Filipiak zastąpił w 25-osobowej kadrze na Ligę Narodów kontuzjowanego Michała Szalachę. W piątkowym meczu przeciwko Japonii na turnieju w Lipsku zadebiutował w reprezentacji Polski. Wchodził na krótkie zmiany w trzech pierwszych setach. Zdobył dwa punkty: jeden blokiem i jeden atakiem. Być może w kolejnych grach turnieju – z Niemcami i Portugalią – selekcjoner Vital Heynen da mu więcej okazji do zaprezentowania siatkarskich umiejętności. 
 
Nowy zawodnik w kadrze trenera Heynena przyleciał do Lipska dzień przed pierwszym meczem, gdyż znajduje się w grupie siatkarzy trenujących w Spale.
 
Przyjechałem tu przede wszystkim po nowe doświadczenia. Chcę zobaczyć, jak zachowują się ci najlepsi, podpatrzeć i sprawdzić, ile mi brakuje. Chciałby z tego czerpać – przyznał Filipiak w rozmowie z Tomaszem Swędrowskim.
 
25-letni atakujący trzy ostatnie sezony grał w Bydgoszczy. Ostatnio zmienił barwy klubowe i rocznym kontraktem związał się z Treflem Gdańsk.
 
Cała rozmowa z Bartoszem Filipiakiem w załączonym materiale wideo.
 
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze