Igrzyska Europejskie 2019: Beach soccer. Transmisje - 28.06

Rozgrywany na Olympic Sport Complex turniej piłki nożnej plażowej wkroczył w decydującą fazę. Przed nami mecze półfinałowe. W czwartek nie obyło się bez niespodzianek. Z walki o medale odpadli Włosi - srebrni medaliści z Baku. Transmisje meczów półfinałowych od 19:30 na Polsatsport.pl.

W czwartek w Mińsku rozegrano ostatnie mecze fazy grupowej. Po dwóch dniach rywalizacji awans do najlepszej czwórki zapewniła sobie tylko Ukraina. Pozostałych trzech półfinalistów wyłonić miały ostatnie mecze półfinałowe.

W grupie A bez szans na awans do strefy medalowej była Rumunia, która zmierzyła się ze Szwajcarią. Helweci zakwalifikować się do stefy medalowej potrzebowali zwycięstwa za trzy punkty. Niespodzianki nie było, zespół Angelo Schirinziego wygrał aż 10:0, a bohaterem meczu okazał się doświadczony Dejan Stanković - zdobywca czterech bramek.

Dużo bardziej zacięty był drugi mecz w tej grupie. Gospodarze zmierzyli się z Portugalią i zwycięzca tego spotkania razem z Helwetami zapewniał sobie awans do najlepszej czwórki. Białorusini choć dwukrotnie prowadzili, na przerwę po pierwszej tercji schodzili przegrywając 2:3. W kolejnych dwóch odsłonach Portugalczycy powiększali przewagę i ostatecznie wygrali to spotkanie 7:3.

W grupie B pewna awansu do strefy medalowej była reprezentacja Ukrainy, która na zakończenie zmagań w fazie grupowej zmierzyła się z Rosją, która nie miała już żadnych szans na grę w najlepszej czwórce. Podopieczni Michaiła Lichaczewa już wcześniej stracili szanse na obronę tytułu wywalczonego przed czterema laty w Baku. Rosjanie wygrali 5:1, ale to Ukraina w piątek stanie przed szansą wywalczenia sobie prawa gry w wielkim finale.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczył mecz pomiędzy Włochami i Hiszpanią. Podobnie jak w przypadku meczu Białorusi z Portugalią, zwycięzca tej konfrontacji zapewniał sobie prawo gry o medale. Squadra Azzura - srebrni medaliści z Baku - praktycznie przez cały mecz prowadzili, ale końcówka w wykonaniu Hiszpanów była znakomita. Na 65 sekund przed końcem trzeciej tercji Włosi prowadzili 5:4 po golu Gabriele Goriego. Zaraz po wznowieniu gry do remisu doprowadził Antonio, który na 39 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry zadał decydujący cios. Hiszpan wykonał fantastyczny rzut wolny - technicznym uderzeniem z ponad dwudziestu metrów przelobował włoskiego bramkarza Simone Del Mestre zapewniając awans do półfinału reprezentacji Hiszpanii.

W piątkowych półfinałach o miejsca 1-4 Szwajcaria zmierzy się z Hiszpanią, a Portugalia zagra z Ukrainą. Wcześniej do rywalizacji przystąpią drużyny walczące o miejsca 5:8 - Rumunia zagra z Włochami, a Białoruś rywalizować będzie z Rosją.

Wyniki czwartkowych meczów turnieju beach soccera na Igrzyskach Europejskich w Mińsku: