ME 2020: Polscy piłkarze ręczni poznali rywali

Piłka ręczna
ME 2020: Polscy piłkarze ręczni poznali rywali
fot. Cyfrasport

Współgospodarz Szwecja oraz Słowenia i Szwajcaria będą rywalami polskich piłkarzy ręcznych w grupie F styczniowych mistrzostw Europy 2020. Turniej zorganizują trzy kraje - oprócz Szwecji równiez Austria i Norwegia. Po raz pierwszy w historii wystąpią 24 drużyny.

Losowanie odbyło się w piątek w Wiedniu.

 

Biało-Czerwoni byli w ostatnim koszyku, co oznaczało, że unikną innych drużyn z tego grona - Serbii, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Rosji oraz Holandii.

 

Z trzeciego mogli trafić m.in. na silną Islandią, ale los okazał się nieco łaskawszy i rywalem będzie Szwajcaria. Z drugiego trafili na Słowenię, a z pierwszego - teoretycznie najsilniejszego - na Szwecję, choć mogli m.in. na uznawane za potęgi Danię, Chorwację czy Francję.

 

Swoje mecze biało-czerwoni będą grać w Goeteborgu.

 

Zdecydowanie najmocniejsza wydaje się grupa E - z aktualnym mistrzem olimpijskim i świata Danią, Węgrami, Islandią oraz Rosją.

 

Polacy uzyskali awans do styczniowego turnieju, choć w eliminacjach nie zachwycili. W sumie zdobyli zaledwie pięć punktów w sześciu meczach. M.in. przegrali oba spotkania z Niemcami, ponadto na wyjazdach sensacyjnie ulegli Izraelowi i zremisowali z Kosowem dzięki bramce w ostatniej sekundzie.

 

Organizatorami turnieju finałowego ME (9-26 stycznia 2020) będą po raz pierwszy trzy kraje: Austria, Norwegia oraz Szwecja. Decydujące o medalach mecze odbędą się w Sztokholmie.

 

W ostatniej fazie eliminacji uczestniczyły 32 zespoły podzielone na osiem grup. Awans zapewniły sobie po dwie najlepsze drużyny z każdej z nich, a także cztery z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Oprócz trzech współgospodarzy zagwarantowany udział w 24-drużynowym turnieju miała broniąca tytułu Hiszpania.

 

Skład grup ME 2020 w piłce ręcznej mężczyzn:
  
  Grupa A: Chorwacja, Białoruś, Czarnogóra, Serbia
  Grupa B: Czechy, Macedonia Północna, Austria, Ukraina
  Grupa C: Hiszpania, Niemcy, Łotwa, Holandia
  Grupa D: Francja, Norwegia, Portugalia, Bośnia i Hercegowina
  Grupa E: Dania, Węgry, Islandia, Rosja 
  Grupa F: Szwecja, Słowenia, Szwajcaria, Polska 
  
MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie