MP w kolarstwie: Plichta najlepsza na czas

Inne
MP w kolarstwie: Plichta najlepsza na czas
fot. Cyfra Sport

Anna Plichta została w Stębarku koło Grunwaldu mistrzynią Polski elity w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Na trasie długości 22 km zawodniczka grupy Trek-Segafredo wyprzedziła o ponad minutę broniącą tytułu Małgorzatę Jasińską (Movistar).

Trzecie miejsce zajęła Aurela Nerlo (TKK Pacific Toruń), która zdobyła też złoty medal w kategorii zawodniczek do lat 23. Nie startowała najlepsza z polskich kolarek Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).

 

Rywalizacja toczyła się na 11-kilometrowej płaskiej rundzie wokół pól jednej z największych bitew średniowiecznej Europy.

 

Wśród juniorów zwyciężyli Dominik Górak (Warszawski Klub Kolarski) i Julia Kowalska (KTK Kalisz). Oboje wyprzedzili srebrnych medalistów tylko o sekundę.

 

Rozpoczęła się jazda indywidualna na czas elity mężczyzn i młodzieżowców z udziałem Michała Kwiatkowskiego (Ineos) i Macieja Bodnara (Bora-Hansgrohe). Kwiatkowski, który przygotowuje się do Tour de France, przyjechał na Mazury tylko na tę konkurencję i w niedzielę nie będzie bronić tytułu w wyścigu ze startu wspólnego.

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze